تبلیغات
هم قدم با عشق - گزارش جلسه مورخ 96/06/13 لژیون شماره 19 کمک راهنما سرکار خانم مینا کیوانداریان
درباره وبلاگ

با سلام
این وبلاگ مربوط می شه به یکی از شعب کنگره 60 در شهر اصفهان که روی درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (تریاک، کراک، شیشه و ....) کار می کنه و درمان قطعی را برای مصرف کنندگان به ارمغان میاره.
جلسات ما روزهای دوشنبه راس ساعت 4 بعدازظهر در شعبه سلمان فارسی کنگره 60 واقع در خیابان جی، کوچه اسلامی برگزار می شه.
ما همسفران مسافرانی هستیم که سفر خودشون را از ظلمت اعتیاد به طرف روشنایی و سلامتی آغاز کردند. اگر شما هم مصرف کننده مواد مخدر دارید می تونید به این حلقه متصل بشید.
منتظر دیدار شما هستیم.
لژیون هم قدم با عشق
مدیر وبلاگ : neda a
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
هم قدم با عشق

روز دوشنبه مورخ 1396/06/13، لژیون شماره 19 از کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران کنگره 60 شعبه سلمان فارسی، با نگهبانی و استادی کمک راهنما همسفر خانم مینا  و دبیری همسفر سمیه با دستور جلسه "سی دی گوهر جان ازآقای مهندس "راس ساعت 17/30 آغاز به کار نمود.

90 درصد کارهایی که انجام می‌دهیم به خاطر نداشتن آگاهی است. آن‌قدر انسان‌ها ساده‌اند که بر اساس اطلاعات غلط تصمیم‌گیری می‌کنند.

خلاصه سخنان استاد:

این هفته دستور جلسه وادی چهاردهم بود که در کنگره خیلی قابل‌لمس است. عشق چیزی است که اگر شخصی را دوست داری به خاطر خود آن شخص باشد نه به خاطر منافع خودت. عشق بر اساس عقل و ایمان است اگر باعقل و ایمان نباشد خطرناک است می‌شود آن شخصی که می‌رود اسید تو صورت شخصی که خاطرخواه او بوده، می‌پاشد. محبت هم‌اندازه دارد. محبت مثل زودپز است باید برای آن سوپاپ بگذاریم، حد و اندازه دارد نمی‌توان هیچ‌کس را زیاد غرق در محبت کرد.

وقتی صحبت از عشق و محبت می‌شود انسان باید اول خودش را دوست داشته باشد تا بتواند موجودات دیگر و هستی را دوست داشته باشد. از عشق به مخلوق، می‌توان به عشق خالق رسید.

یک‌وقت‌هایی باید عشق را با زبان بروز دهیم ما با کلام می‌توانیم از همدیگر انرژی بگیریم رابطهٔ انسان‌ها با کلام است وقتی باکسی مشکلی دارید پیام نفرستید در نگاه و کلام خیلی از حس‌های ما تغییر می‌کند چون هیچ‌کس از درون کسی خبر ندارد.

آقای مهندس می‌فرمایند: از آب نرم‌تر و از سنگ سخت‌تر نداریم ولی آب با آن نرمی، سنگ با آن سختی را می‌شکافد! پس ما باید ذره‌ذره به کسی که محبت اش را بروز نمی‌دهد محبت کنیم. تا وقتی محبت درونتان نباشد نمی‌توانید محبت کنید پس اول باید خودتان را دوست داشته باشید. به‌عنوان یک همسفر روی جسم و روان خودتان کارکنید چون می‌خواهیم به تعادل برسیم تا به‌فرمان عقل برسیم چون آن موقع است که می‌توانیم به آن عشقی که از آن صحبت کردیم برسیم

ما اگر اینجا هستیم خیلی گره‌ها درونمان است و اینجا هستیم تا این گره‌ها را یکی‌یکی بازکنیم و اولین قدم هم باید مثلث جهالتم که همان ترس، ناامیدی و منیّت است را شناسایی کنم و یکی‌یکی با آن‌ها مقابله کنم تا به آن چیزی که می‌خواهم برسم.

و در ادامه سی دی گوهر جان کار شد

آقای مهندس می‌فرمایند هیچ انسانی بد نیست چند تا دلیل دارد که انسان‌ها بد می‌شوند یا حتی از هر شیطانی، شیطان‌تر می‌شوند. یکی از جهل و ناآگاهی آن‌ها است. خیلی وقت‌ها ما می‌گوییم چرا مصرف‌کننده‌ها، مصرف‌کننده می‌شوند؟ از هر مصرف‌کننده‌ای که سؤال کنید می‌گوید: من هیچ وقت فکر نمی‌کردم یک روزی اعتیاد پیدا کنم. چرا؟ چون این همان نداشتن آگاهی است.

آقای مهندس می‌فرمایند: خیلی در خیابان می‌بینیم نوشته مرکز ترک اعتیاد، کمپ و ...ولی نمی‌آیند یک مبحثی را در مدرسه آموزش بدهند که اصلاً این اعتیاد چه چیزی است؟ فقط این‌قدر در مورد اعتیاد صحبت می‌کنند که اگر کسی هم نمی‌داند شیشه چه چیزی است این‌قدر در مورد شیشه صحبت می‌کنند که طرف می‌رود شیشه می‌خرد که ببیند شیشه چیست؟ ولی به ما آگاهی (دانایی) نمی‌دهند که وقتی شما مواد مخدر مصرف می‌کنید روی مغزت هم‌چین تأثیری می‌گذارد و رفته‌رفته درگیر مواد می‌شوی یا همان صورت‌مسئله اعتیاد که اول نامزد اعتیادی و بعد مصرف‌کننده می‌شوی.

90 درصد کارهایی که انجام می‌دهیم به خاطر نداشتن آگاهی است. آن‌قدر انسان‌ها ساده‌اند که بر اساس اطلاعات غلط تصمیم‌گیری می‌کنند. مثلاً: بین زن و شوهر که دعوا می‌شود آقا می‌رود پیش خانواده‌اش یکسری صحبت‌هایی می‌کند و بالعکس خانم هم پیش خانواده خودش و آن‌ها فقط دارند صحبت‌های یک نفر را می‌شنوند، حالا زن و شوهر باهم آشتی می‌کنند و ممکن است یادشان برود و خانواده‌ها طوری رفتار کنند که هیچ‌وقت از ذهن آن‌ها بیرون نرود و دل خور شوند. خانواده‌ها اطلاعات و آگاهی درست نداشته‌اند.

دوم ترس انسان‌ها است که باعث بد شدن آن‌ها می‌شود ترس از دست دادن مقام، جایگاه و ...آقای مهندس می‌فرمایند: دلیل اینکه خیلی از مسافرها درست سفر نمی‌کنند ترس از خماری است.

خیلی از ما می‌گوییم چرا مسافر ما دروغ می‌گوید؟ برمی‌گردد به همان ترس که اگر حقیقت را بگوید طور دیگری با آن برخورد شود.

راه مقابله با ترس این است که باید بروید در دل ترس مثل مشارکت در کنگره همه اول می‌گویند دستم، صدام می‌لرزد درصورتی‌که یک مبحث مشخصی است شما وقتی یک‌بار مشارکت کردید دفعات بعد راحت‌تر صحبت می‌کنید. ما آمدیم اینجا آموزش بگیریم یک‌بخشی از آن درمان و رهایی مسافرانمان است ولی باید یک تغییراتی هم در من ایجاد شود.

سوم منافع انسان‌ها باعث بد شدن آن‌ها می‌شود، مثل مسافرانمان اگر احساس می‌کنید دروغ می‌گویند و...الآن پاهای آن روی یک لبه است یک‌ذره بخواهد تکان بخورد به پایین پرت می‌شود.

گوهر جان می‌تواند نفس انسان باشد. نفس آن چیزی است که تعیین موجودیت می‌کند در ظاهر و باطن و نشانه‌اش این است که خواسته دارد. نفس سه مرحله دارد: 1-نفس اماره (حیوانی) 2- نفس لوامه (سرزنش کننده) 3-نفس مطمئنه.

انسانی که خوب و یا بد است از روی نفس است چون تعیین موجودیت اش از روی نفس اش است. حالا انسانی که بد است در مرحله نفس اماره (حیوانی) قرار دارد یا گاهی اوقات از حیوان هم پایین‌تر است.

طلا را وقتی می‌بینی یک‌تکه فلز است اصلاً هیچ زیبایی ندارد وقتی گردوخاک‌ها از روی آن برداشته شود پالایش شود زیبایی‌اش پیدا می‌شود. نفس هم همین‌طور است می‌شود گذاشت همین‌طور زشت و نامنظم بماند یا می‌توان آن را ذره‌ذره تربیت کرد تا برسد به نفس مطمئنه، لازمه رسیدن به نفس مطمئنه، آموزش دیدن است.

وقتی ندانم چرا باید عشق بورزم؟ چرا باید دوست داشته باشم؟ می‌توانم آدم بدی باشم.

 

 

 

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها : نفس، ترک اعتیاد، درمان اعتیاد،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 20 شهریور 1396 02:34 ب.ظ
ممنون خانم فرزانه عزیز. خداقوت
و تبریک به خانم مینا راهنمای بسیار گلمون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.