تبلیغات
هم قدم با عشق - گزارش جلسه مورخ 96/5/23 لژیون شماره نوزدهم نمایندگی سلمان فارسی کنگره 60 شعبه اصفهان
درباره وبلاگ

با سلام
این وبلاگ مربوط می شه به یکی از شعب کنگره 60 در شهر اصفهان که روی درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (تریاک، کراک، شیشه و ....) کار می کنه و درمان قطعی را برای مصرف کنندگان به ارمغان میاره.
جلسات ما روزهای دوشنبه راس ساعت 4 بعدازظهر در شعبه سلمان فارسی کنگره 60 واقع در خیابان جی، کوچه اسلامی برگزار می شه.
ما همسفران مسافرانی هستیم که سفر خودشون را از ظلمت اعتیاد به طرف روشنایی و سلامتی آغاز کردند. اگر شما هم مصرف کننده مواد مخدر دارید می تونید به این حلقه متصل بشید.
منتظر دیدار شما هستیم.
لژیون هم قدم با عشق
مدیر وبلاگ : neda a
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
هم قدم با عشق

جلسه مورخ 96/5/23 با دستور جلسه سی دی «نتیجه» از آقای مهندس دژاکام به استادی سرکار خانم مینا و با حضور گرم جمعی از همسفران راس ساعت 5:30 بعدازظهر در لژیون شماره نوزدهم برگزار گردید.

**********************

خانم مینا:

ما در کنگره به این نتیجه رسیدیم که اگر یک مسافر بخواهد به درمان برسد باید همزمان روی جسم، روان  و جهان بینی او کار شود تا بتواند به درمان برسد. چرا؟ چون اعتیاد یک بیماری است. سیستم x مصرف کننده مواد مخدر از کار می افتد و جایگزین می خواهد مانند کسی که بیماری قند دارد و انسولین را باید از بیرون دریافت کند. 

در ابتدا همسفر سمیه ابتدای سی دی را توضیح دادند.

همسفر سمیه:

آقای مهندس در این سی دی می فرمایند من بعد از 20 سال تحقیق بر روی اعتیاد متوجه شدم که مثلث جسم، روان و جهان بینی برای همه افراد جامعه کاربرد دارد. هر کس در هر بعد از این مثلث مشکل داشته باشد انسان کاملی نیست و در هر جایگاهی دچار مشکل می شود.

**********************

 خانم مینا:

ما در کنگره به این نتیجه رسیدیم که اگر یک مسافر بخواهد به درمان برسد باید همزمان روی جسم، روان  و جهان بینی او کار شود تا بتواند به درمان برسد. چرا؟ چون اعتیاد یک بیماری است. سیستم x مصرف کننده مواد مخدر از کار می افتد و جایگزین می خواهد مانند کسی که بیماری قند دارد و انسولین را باید از بیرون دریافت کند. یک چیز خیلی مهمی که همسفران در کنگره با آن درگیر هستند این است که مسافرشان گریز می زند. باید بگویم که بدن آنها نیاز دارد. کسانی که بیماری قند دارند اگر قرصشان را سر موقع مصرف نکنند خیس عرق می شوند و بدنشان شروع به لرزیدن می کند و حتی عنوان می کنند که افت قند بدتر از بالارفتن قند است. یک مصرف کننده هم دقیقاً یک چنین حالتی دارد. بدنش نیاز دارد. این مربوط می شود به مسئله جسمی و از نظر روانی هم کسی که همیشه عادت دارد به مصرف کردن ترک این عادت خیلی سخت است. مانند عادت هایی که خودمان داریم. در مورد جهان بینی طرز تفکر و نگاه یک مصرف کننده باید تغییر کند تا به درمان قطعی برسد. هیچ مصرف کننده ای نیست که بعد از یک مدت مصرف کردن بخواهد که مصرف کننده باقی بماند. فقط راهش را بلد نیستند. کنگره راه درمان را به ما نشان داد.

زمانی که مثلث جسم، روان و جهان بینی به درمان برسد انسان به تعادل می رسد. حالا تعادل چی هست؟ تعادل سه نوع است. تعادل پایدار، ناپایدار و تعادل بی تفاوتی. کسی که تعادل پایدار دارد زمانی که در شرایط سختی قرار می گیرد مثلاً شخصی به او حرف بد می زند قطعاً ناراحت می شود ولی سعی می کند خودش را جمع و جور کند و اما تعادل ناپایدار آن است که شخص کنترل خودش را از دست می دهد و خیلی از جنایتها و اتفاقات بد در انسانهایی اتفاق می افتد که در مرحله تعادل ناپایدار قرار دارند و تعادل بی تفاوت کسی که برایش فرقی نمی کند. هیچ موضوعی او را خوشحال یا ناراحت نمی کند و در پایان لازمه تکامل تعادل است.

**********************

 همسفر سمیه:

انسانها از تفکر معنوی دور شده اند. انسانها همه چیز را برای خودشان می خواهند. توجه ما به ظاهر جسم بیشتر است. این موضوع را می توانیم در تبلیغات تلویزیونی که همیشه در مورد لاغری و بلندی قد و ... تبلیغ می کنند به خوبی مشاهده کنیم. مثلاً شخص دچار مشکل یبوست است ولی هیچ اهمیتی به آن نمی دهد ولی کلی هزینه می کند تا بینی خودش را عمل کند.

جسم انسانها فقیر است نه اینکه نان نداشته باشند که بخورند بلکه جسم ما دچار کمبود ویتامین است.

**********************

 خانم مینا:

انسانها از تفکر معنوی دور شده اند یعنی چه؟ معنویات فقط بعد دینی نیست. تفکر معنوی یعنی اینکه مثلاً کسی نیاز به کمک من دارد و من تا به نفعم نباشد به او کمک نمی کنم. بیشتر تفکر انسانها روی مادیات است.

کسانی که پول دارند قابل احترامتر هستند. شخص برای رفتن به آرایشگاه کلی هزینه می کند ولی مدتها است مشکل معده دارد ولی به آن رسیدگی نمی کند چرا؟ چون انسانهای اطرافمان هم خیلی ظاهربین شده اند.

همه موادغذایی را به صورت فریز شده استفاده می کنیم. خانواده ها دیگر با یکدیگر غذا نمی خورند.

**********************

 همسفر سمیه:

پیاده روی هم در خانمها و هم در آقایان خیلی مهم است . مادر تمام بیماریها دو چیز است یکی بی خوابی و دیگری یبوست. این در مورد جسم بود و در مورد جهان بینی آقای مهندس می فرمایند خیلی از انسانها در مسئله جهان بینی مشکل دارند. در رده های کلان انسانها بین حرف یکدیگر صحبت می کنند.

انسانها را فقط نمی توان با جهان بینی درست کرد مانند عرفا و همینطور تنها نمی تواند به جسم توجه کرد بلکه مثلث جسم، روان و جهان بینی باید با یکدیگر رشد کند و به تعادل برسد.

**********************

 همسفر طاهره:

سه مرحله اصلی برای انجام هر کار حس کامل، خواست کامل و حرکت کامل است مانند دانشگاه رفتن اول باید دوره ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را گذراند و سپس وارد دانشگاه شد.

**********************

 خانم مینا:

هر چیزی از حس شروع می شود. گفتیم اولین چیزی که قوه عقل را به کار می اندازد حس است. پنج حس ظاهر ما مانند لامسه، بینایی، شنوایی، بویایی و چشایی هستند.

**********************

 همسفر سمیه:

هر چیزی که ما می خواهیم اول باید خواسته اش در درون ما وجود داشته باشد و بعد باید حس خوبی درمورد آن خواسته داشته باشیم. حس اولین چیزی است که قوه عشق و ایمان را به کار می اندازد.

آب کم جوی، تشنگی آور به دست یعنی اگر من آب را با تمام وجود بخواهم آب خودش پیدا می شود.

حس ما باید سالم باشد. با افکار آلوده نمی توانیم حس سالم داشته باشیم.

**********************

 خانم مینا:

مثلث عشق در وادی چهاردهم حس، جاذبه و سایه است. در وادی چهاردهم درمورد یک کارناوال صحبت می کند که وقتی یک سری پرنده مانند بلبل شروع به آواز خواندن می کنند و صدای زوزه گرگها و فریاد فیل ها اجازه نمی دهد که صدای گوش نواز پرنده ها به گوش ما برسد. منظور از صدای گرگها در واقع همان حسهای آلوده درون ما هستند.

گاهی اوقات می خواهیم روی چیزی تمرکز کنیم آن قدر فکرمان درگیر است که نمی توانیم این کار را انجام بدهیم. مانند کسی که به کنگره می آید ولی نمی تواند بماند چون حسش آلوده است. نمی تواند روی موضوع اعتیاد تمرکز کند.

**********************

پایان جلسه راس ساعت 7 بعدازظهر روز دوشنبه مورخ 23/5/96

دستور جلسه دو هفته آینده جهان بینی 1 و سی دی بخشش از آقای امین دژاکام

پاینده و پیروز باشید

 

نوع مطلب :
برچسب ها : کنگره60، ترک اعتیاد، درمان اعتیاد،
لینک های مرتبط :