تبلیغات
هم قدم با عشق - گزارش جلسه مورخ 96/03/22 لژیون شماره 19 سرکار خانم مینا کیوانداریان
درباره وبلاگ

با سلام
این وبلاگ مربوط می شه به یکی از شعب کنگره 60 در شهر اصفهان که روی درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (تریاک، کراک، شیشه و ....) کار می کنه و درمان قطعی را برای مصرف کنندگان به ارمغان میاره.
جلسات ما روزهای دوشنبه راس ساعت 4 بعدازظهر در شعبه سلمان فارسی کنگره 60 واقع در خیابان جی، کوچه اسلامی برگزار می شه.
ما همسفران مسافرانی هستیم که سفر خودشون را از ظلمت اعتیاد به طرف روشنایی و سلامتی آغاز کردند. اگر شما هم مصرف کننده مواد مخدر دارید می تونید به این حلقه متصل بشید.
منتظر دیدار شما هستیم.
لژیون هم قدم با عشق
مدیر وبلاگ : neda a
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
هم قدم با عشق
روز دوشنبه مورخ 1396/03/22، لژیون شماره 19 از کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران  کنگره 60 شعبه سلمان فارسی، با نگهبانی و استادی کمک راهنما همسفر خانم مینا  و دبیری همسفر سمیه با دستور جلسه "سی دی پردازش ازآقای مهندس "راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

ترک یک کلمه اشتباه بود که در مورد اعتیاد به کار برده شد و این موضوع سال‌ها انسان‌های زیادی را به گمراهی کشاند. چون بیماری قابل ترک کردن نیست. چون کسی که بیماری قند دارد نمی‌تواند بیماری خود را ترک کند. اعتیاد هم یک بیماری است پس قابل ترک کردن نیست.
خانم مینا:

بسیاری از مشکلاتی که وجود دارد به خاطر این است که ما خیلی از مطالب را نمی‌دانیم؛ یعنی مشکل اصلی بشر همین است و فکر می‌کند چون یک سری از مطالب را نمی‌داند فکر می‌کند نیست یا وجود ندارد. مثلاً یک‌زمانی هیچ‌کس تصور این را نمی‌کرد که انسان بتواند پرواز کند و اگر آن موقع یک نفر می‌گفت انسان می‌تواند پرواز کند دیگران او را دیوانه خطاب می‌کردند. مثلاً کسانی که جزء گروهک‌های تروریستی می‌شوند به خاطر نداشتن اطلاعات و آگاهی به این سمت‌وسو کشیده می‌شوند.

 ربات هوشمند وجود ندارد. همه کارهایی که یک ربات انجام می‌دهد از قبل برنامه‌ریزی‌شده است. انسان با ربات تفاوت دارد. به خاطر همین است که یک سری از سختی‌ها را تحمل می‌کند. به خاطر اینکه به آن نقطه کمال انسانی برسد.

هرچیزی به خود انسان برمی گردد. ولی قانونی که هست این است که من تا زمانی که مشکلم را حل نکنم این مشکل در سر راه من وجود دارد.

یک زمانی من نشستم و می‌خواهم یک اتفاقی بیفتد ولی تا زمانی که حرکت نکنم و حتی به حرکتم شتاب ندهم هیچ اتفاقی قرار نیست که بیفتد.

همسفر خانم سپیده:

انسانی که به زندگی بعد از مرگ عقیده داشته باشد برای زندگی دنیا برنامه ریزی می‌کند. در اثر آموزش انسان متوجه می‌شود که مسبب هر چیزی خودش است و دیگران نیستند. اینکه روان من به هم ریخته است و فکر کنم دیگران باید مشکل من را حل کنند این کاملاً اشتباه است.

اگر در زندگی مشکلی داشته باشیم نمی‌توانیم پیش جادوگر و رمال و دعانویس برویم. دعانویس‌هایی که اکثراً زندگی خودشان سراسر نکبت و بدبختی است.

آیا می‌شود کاری کرد جن و شیاطین مشکل ما را حل کنند؟ ما به نقطه بیداری نرسیدیم. اگر به نقطه بیداری رسیده باشیم به خدا توکل می‌کنیم.

همانطور مصرف کننده‌ای که برای ترک انتظار دارد دیگران مشکل او را حل کنند. قرار بر این است که هر کس زندگی خودش را خودش بسازد. بقیه فقط می‌توانند راه درست را به ما نشان بدهند. طی کردن راه با خود انسان است.

ضدارزشهای درون خودم دشمن من هستند. نه اطرافیانم!

روان همان خلق و خود است و زیرشاخه آن اخلاق است. اخلاق پشتوانه می‌خواهد و پشتوانه آن جسم و جهان بینی ما است.

چرا افراد بزرگی که در اطراف خودمان می‌بینیم خوش اخلاق هستند؟ هرچه انسان فهمیده‌تر باشد خوش اخلاق‌تر است.

ما در کنگره می‌خواهیم به جوهر وجودمان ارزش بگذاریم. جوهر وجود صور پنهان انسان است.

خانم مینا:

ترک یک کلمه اشتباه بود که در مورد اعتیاد به کار برده شد و این موضوع سال‌ها انسان‌های زیادی را به گمراهی کشاند. چون بیماری قابل ترک کردن نیست. چون کسی که بیماری قند دارد نمی‌تواند بیماری خود را ترک کند. اعتیاد هم یک بیماری است پس قابل ترک کردن نیست.

مثلث درمان جسم، روان و جهان بینی است. کسی که فقط جسمش از مواد جدا شده یک فرد درمان شده نیست چون هنوز تفکراتش، تفکرات یک فرد مصرف کننده و افیونی است.

در همه مقوله‌ها ما نیاز داریم که روان، جهان بینی و جسم سالمی داشته باشیم. حتی ما همسفرها هم باید این سه ضلع در درونمون به درمان برسد.

ما هم اگر جایی از بدنمان درد بگیرد مثلاً وقتی دندان درد دارم حتی اگر وارد یک باغ پر از گل هم بشوم از زیباییهای اطرافم هیچ لذتی نخواهم برد.

روان یعنی خلق و خو. افراد نزد روان شناس می‌روند و از مشکلات روانی خودشان صحبت می‌کنند و روان پزشک محترم به ایشان چند عدد قرص می‌دهند. این مانند کسانی است که مواد مصرف می‌کنند، الکل مصرف می‌کنند تا زمانی که اثر این مواد در بدن شخص است آن فرد انسان خوش اخلاقی است ولی زمانی که اثر مواد از بین رفت همه چیز به حالت قبل و حتی بدتر از قبل برمی گردد چون با استفاده از این قرصها انسان به سیستم ایکس خود ضربه وارد می‌کند و این سیستم دیگر قادر نیست مانند قبل کار کند.

 پس روان باید درمان شود. روان چگونه درمان می‌شود؟ وقتی جسم و جهان بینی به تعادل برسد.

کسی نمی‌تواند روان کس دیگری را درست کند.

یکی از مشکلاتی که ما همسفرها داریم این هست که خلق و خو و روان ما ارتباط خیلی زیادی دارد با خلق و خوی آدمهای اطرافمان مخصوصاً همسرمان. اگر او کوچکترین اخمی بکند می‌تواند من را به هم بریزد.

در کنگره به ما می گویند این وابستگی را کم کنیم. اطرافیان را باید آن طور که هستند قبول کنیم. مشکل ما این است که می‌خواهیم اطرافیانمان را تغییر دهیم و این امکان پذیر نیست. شاید بتوانیم به آنها کمک کنیم ولی نمی‌توانیم آنها را تغییر دهیم.

چرا یک نفر باید بتواند این قدر حال من را خراب کند؟ اگر مسافرانتان را دوست دارید سعی کنید آن طور که هستند قبولشان کنید. چرا ما باید اینقدر دم دست باشیم که یک نفر بتواند حالمان را خراب کند.

اعتیاد مثل حجابی است که آنقدر بزرگ است که ما فقط آن را می‌بینیم. وقتی مسئله اعتیاد حل می‌شود. دقیقاً مثل پارچه‌ای است که روی یک سری آشغال انداخته باشیم و این پارچه را برمی داریم و مواجه می‌شویم با مشکلات جدیدی که تا الان قادر به دیدن آنها نبودیم.

ولی هیچ مشکلی آن قدر بزرگ نیست. ما در ذهن خودمان مثل ذره بین تمرکز می‌کنیم روی یک مشکل و آن را بزرگ و بزرگ‌تر می‌کنیم. وگرنه اگر خوب فکر کنیم متوجه می‌شویم کسانی هستند که با مشکلات خیلی بزرگتر از این دست و پنجه نرم می‌کنند و مشکل من در مقابل مشکل آنها خیلی کوچک و بی ارزش است.

زن باید سیاست داشته باشد. هر کشوری شاه دارد. شاهی را بدهید به آقایان، به آن‌ها احترام بگذارید و مانند وزیر باشید. خیلی از ما می‌خواهیم حرف خودمان را به کرسی بنشانیم. این‌قدر مسائل را بزرگ نکنید که همسرم به من فلان چیز را گفت. یک‌ذره سعی کنید که قوی باشید.

خانم مینا:

دعانویسان اگر می‌توانستند مشکلی را حل بکنند اول‌ازهمه مشکل خودشان را حل می‌کردند؛ و با این کار ما اجازه می‌دهیم که شیاطین به زندگی ورود پیدا کنند.

 هم‌سفر خانم ندا:

درست است که جن و شیاطین وجود دارند ولی وقتی شما به‌وسیله شیاطین می‌خواهید زندگی دیگران را خراب کنید آن اتفاق برای خودتان می‌افتد.

جوهر وجود ما همان صور پنهان ما است. آموزش‌هایی که تا الآن دیده‌ایم مانند دوره دبستان بوده است. ادیان هم با تکامل عقل بشر تکامل پیدا کردند. اسلام دین کاملی هست در مقایسه با انجیل و تورات اگر مطالعه بفرمایید متوجه می‌شوید کتاب قرآن مسائل را خیلی بازکرده و کامل است

 خانم مینا:

این‌که هر کاری ما می‌کنیم به خودمان برمی‌گردد این‌یک اصل است در کائنات که شما هر آرزوی خوب یا بدی که برای دیگران بکنی به خودت برمی‌گردد.

 هم‌سفر خانم ندا:

ما ظرفیت بعضی آموزش‌ها را نداریم. اول باید آمادگی لازم در شخص ایجاد شود و سپس به او آموزش دهیم وگرنه تخریب ایجاد می‌شود. مرحله اول آموزش است و سپس باید آموزش‌ها را با تفکر پردازش کنیم. مثلاً می‌دانم که باید روزه‌بگیرم حالا باید پردازش کنم ببینم برای چه دارم روزه می‌گیرم. آیا خداوند به روزه من احتیاج دارد؟ اگر بدانم روزه را برای خودم می‌گیرم آن‌وقت وضع فرق می‌کند. روزه گرفتن به عملی شیرین و بدون انتظار تبدیل می‌شود.

آقای مهندس در مورد آیات قرآن صحبت می‌کنند و می‌فرمایند ما نمی‌توانیم ویل المتففین را در جیب خود بگذاریم و بخواهیم از ما مراقبت کند. ما باید کم‌فروشی نکنیم یعنی باید آن آیه را به عمل درآوریم آن‌وقت محافظت خواهیم شد.

در مورد سوره بلد صحبت می‌کنند؛ که در قرآن شهر مکه معنی شده است ولی درواقع همان شهر وجودی ما هست.

ما هر اطلاعاتی که می‌گیریم باید روش تفکر کنیم. مثلاً وقتی یک نفر نزد من می‌آید و می‌گوید فلانی بد است این اطلاعاتی است که به من رسیده حالا باید روی این اطلاعات تفکر کنم آن را پردازش کنم ببینم اصلاً به آن شخص می‌آید که این عمل را انجام داده باشد؟!

بعد از تفکر و پردازش موقع عمل کردن است. الآن باید امتحان بدهیم. اگر درست تفکر و پردازش کرده باشیم می‌توانیم امتحان خوبی بدهیم آن‌وقت وارد مرحله بعدی می‌شویم. درواقع مثل پرده‌ای می‌ماند که از جلوی چشم انسان برداشته می‌شود.

نگارش: هم سفر ندا

ویرایش: هم سفر فرزانه

 


 

نوع مطلب :
برچسب ها : پردازش، کنگره60، ترک اعتیاد، درمان، درمان اعتیاد، جهان بینی،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 16 شهریور 1396 05:20 ق.ظ
Hi there just wanted to give you a quick heads up. The text in your
post seem to be running off the screen in Opera. I'm not sure if this is a formatting issue or something to do with web browser compatibility but I figured I'd post to let you know.
The layout look great though! Hope you get the issue
fixed soon. Cheers
سه شنبه 17 مرداد 1396 12:11 ق.ظ
Excellent blog here! Also your website loads up very fast!
What host are you using? Can I get your affiliate link to your
host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol
دوشنبه 16 مرداد 1396 09:51 ب.ظ
Undeniably believe that which you said. Your favorite reason seemed to be on the
net the simplest thing to be aware of. I say to you, I certainly get irked while people consider worries that they just do not know
about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side-effects
, people could take a signal. Will likely be back to get more.
Thanks
یکشنبه 15 مرداد 1396 05:51 ب.ظ
باعرض خسته نباشید خدمت خانم فرزانه و خانم ندای عزیز بسیار عالی
یکشنبه 15 مرداد 1396 12:25 ق.ظ
Its like you read my mind! You seem to know a lot about this,
like you wrote the book in it or something. I think that you could do with some pics to drive the message home a little
bit, but other than that, this is wonderful blog.

An excellent read. I will certainly be back.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.