تبلیغات
هم قدم با عشق - کارگاه آموزشی خصوصی همسفران دوشنبه 96/02/25
درباره وبلاگ

با سلام
این وبلاگ مربوط می شه به یکی از شعب کنگره 60 در شهر اصفهان که روی درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (تریاک، کراک، شیشه و ....) کار می کنه و درمان قطعی را برای مصرف کنندگان به ارمغان میاره.
جلسات ما روزهای دوشنبه راس ساعت 4 بعدازظهر در شعبه سلمان فارسی کنگره 60 واقع در خیابان جی، کوچه اسلامی برگزار می شه.
ما همسفران مسافرانی هستیم که سفر خودشون را از ظلمت اعتیاد به طرف روشنایی و سلامتی آغاز کردند. اگر شما هم مصرف کننده مواد مخدر دارید می تونید به این حلقه متصل بشید.
منتظر دیدار شما هستیم.
لژیون هم قدم با عشق
مدیر وبلاگ : neda a
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
هم قدم با عشق
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 :: نویسنده : neda a       
دوشنبه جلسه چهارم از دور سی ام کارگاههای  آموزشی خصوصی  ویژه همسفران  کنگره 60  شعبه سلمان فارسی اصفهان  مورخ 25 اردیبهشت ماه  1396 به  نگهبانی همسفر  خانم  "الهام" ، استادی همسفر خانم  "نــدا" و دبیری همسفر خانم "ســودابه"با دستور  جلسه  "وادی نهم و تاثیر آن روی من" راس ساعت 16 آغاز به کار نمود. نقطه تحمل چیست؟ نقطه تحمل در واقع همان ظرفیت است. هر چیزی که در هستی پیدا می شود دارای نقطه تحمل است نباتات،جامدات،مایعات،گازها...همه نقطه تحمل خاص خود را دارند. از میان مایعات می توانیم آب را مثال بزنیم که اگر بیش از نقطه تحملش آن را گرم کنیم از حالت طبیعی خودش خارج می شود. از میان نباتات می توان به یک گیاه اشاره کرد ؛هر نوع گیاهی به میزان گرما و نور متفاوتی نیازمند است و اگر بیشتر از میزان تحملش در معرض نور یا گرما قرار بگیرد از حالت خود خارج شده و از بین می رود. در مورد گازها و جامدات هم به همین صورت است. اما در مورد انسان؛نقطه تحمل دامنه خیلی وسیعی دارد و انسان می تواند هم نقطه تحملش را بالا ببرد و هم پایین بیاورد..؛چگونه؟ با اختیار و تمرین.
منبع: http://salmanfarsi.congress60.org

دستور جلسه امروز وادی نهم و تاثیر آن روی من است.در کنگره 60 ، یکسری وادی موجود است که ما باید آنها را بگذارنیم تا بتوانیم به شناخت خود ، و تعادل برسیم .  از ویژگیهای وادی ها کاربردی و ملموس بودن آن است و ما می توانیم آنها را در زندگی خود استفاده نمائیم شاید یکسری از دروسی که در دانشگاه خوانده ایم ملموس نبوده اند و تا الان هم برای ما کاربردی نداشته اند ولی این وادیها بسیار کاربردی هستند. در وادی نهم درباره نقطه تحمل صحبت می شود و عنوان می کند وقتی نیرویی از کم شروع بشود و به مراحل بالا و بالاتری برسد نقطه تحمل پیدا می شود.

شاید اولین سوالی که مطرح شود این است که ، نقطه تحمل چیست؟ نقطه تحمل در واقع همان ظرفیت است. هر چیزی که در هستی پیدا می شود دارای نقطه تحمل است نباتات،جامدات،مایعات،گازها...همه نقطه تحمل خاص خود را دارند. از میان مایعات می توانیم آب را مثال بزنیم که اگر بیش از نقطه تحملش آن را گرم کنیم از حالت طبیعی خودش خارج می شود. از میان نباتات می توان به یک گیاه اشاره کرد ؛هر نوع گیاهی به میزان گرما و نور متفاوتی نیازمند است و اگر بیشتر از میزان تحملش در معرض نور یا گرما قرار بگیرد از حالت خود خارج شده و از بین می رود. در مورد گازها و جامدات هم به همین صورت است. اما در مورد انسان؛نقطه تحمل دامنه خیلی وسیعی دارد و انسان می تواند هم نقطه تحملش را بالا ببرد و هم پایین بیاورد..؛چگونه؟ با اختیار و تمرین.

مثلا من؛ هر روز ساعت 9 صبح بیدار می شوم و فردا می خواهم ساعت 6 صبح بیدار شوم،امکان ندارد که من یکدفعه بتوانم این کار را انجام بدهم و این کار باید به آرامی صورت بگیرد بطوری که ابتدا 5 دقیقه از خواب خود کم کنم  و ساعت 8:55 دقیقه از خواب بیدار شوم و به مرور بطور مثال یک ماهه ساعت بیدار شدن را از ساعت 9 صبح به 6 صبح تغییر دهم. می بینیم که دو پارامتر در این مثال بطور واضح خود را نشان می دهد :

1- برخاستن از خواب قبل طبق برنامه تنظیمی؛ بطوری که نگوییم امروز جمعه است و لازم نیست برنامه را پیگیری کنم.

2- در نظر گرفتن پارامتر زمان،چون بدن من به برخاستن از خواب در ساعت 9 صبح عادت کرده است و یک مدتی طول می کشد تا بدن من به برخاستن از خواب در ساعت 6 صبح سازگار شود و باید به بدن خود زمان دهم.

سوال دیگری که مطرح می شود این است که چرا باید نقطه تحمل خود را بالا ببریم؟ چرا باید با یک مصرف کننده شیشه زندگی کنم؟ چرا راه به ظاهر عاقلانه را انتخاب نکنم که آن پاک کردن صورت مسئله است. ما در کنگره یاد گرفتیم که وقتی با مسئله مشکلی روبه رو می شویم باید آن را حل کنیم،زیرا تا مسئله را حل نکنیم این مسئله تا ابد به همراه ما خواهد بود و ما برای این که به حال خوش و به تعادل می رسیم باید تمام مسائلی که در سر راه ما قرار می گیرد را حل کنیم، باید مسئله اعتیاد را حل کنیم،باید مسئله را با مادر شوهر خود حل کنیم، باید مسائل خود را با مادرمان حل کنیم، باید مسئله خود را با جامعه ام حل کنم ، این که بخواهم خانه ام را شهرم را کشورم را تغییر دهم این راه حل مسئله نیست؛بلکه پاک کردن صورت مسئله است.برای حل مسائل باید به خودم رجوع کنم ،باید کم کم نقطه تحمل خود را بالا ببرم،مثلی که در این مورد وجود دارد "آنچیزی که من را نمی کشد ؛من را قوی تر می کند" خداوند هیچ مشکلی را در سر راه من قرار نمی دهد، که من تحملش را نداشته باشم. من تحمل زندگی با یک مصرف کننده شیشه را داشتم و خداوند آن را در سر راه من قرار داد و من با کمک کنگره و راهنماهای گلمان توانستیم به یاری خداوند  آن را حل کنیم ، پس من قوی تر شدم، این مسئله من را نکشت اما،من را قویتر کرد.نقطه تحمل من را در این مسئله بالا برد.


سوال سومی مطرح می شود ،چرا خداوند من را پاک نیافرید،چرا خداوند نیروهای بازدارنده و تخریبی را در مسیر راه من قرار داد ؟ زمانی که خداوند انسان را آفرید ،رذایل و فضایل را  به صورت بالقوه در انسان تبیین کرد،یعنی جه؟ یعنی ما هنوز این مسائل را به صورت بالفعل به درنیاورده ایم. بالقوه است. من استعداد همه کارهای بد را دارم من بلدم که دزدی کنم،بلدم که رشوه بگیرم،اما از آن طرف هم، می توانم کارهای ارزشی انجام دهم. اما برای این که بتوانم این موارد را اجرا کنم و از بالقوه به بالفعل در آورم،خداوند به من اختیار داد. گفت:اختیار داری ،هم می توانی راه فسق و فجور را انتخاب کنی و هم راه تقوا انتخاب کنی و همینطور دو راهنما بر سر راه من قرارداد که یکی وجدانم بود و یکی هم پیام آوران قدرت مطلق،که آنها یکی بعد از دیگری آمدند و فرامین قدرت مطلق را به ما گوشزد کردند. حالا فرامین قدرت مطلق چیستند؟ دزدی نکن، رشوه مگیر،دروغ نگو،تجسس نکن،گمان بد مبر،...اما نکته ای که وجود دارد این است که راه ضد ارزشها راهی جذاب است و زود به مقصد می رسد و خیلی راحت است.اما ما تا تاریکی ها را تجربه نکنیم نمی توانیم به عظمت روشنایی ها پی ببریم،نیروهای تخریبی و شیطان به صورت نیروهای مکمل در هستی وجود دارند ،یعنی تا سرما را نچشیم، گرما را حس نمی کنیم. من نداشتن آرامش را تجربه کرده ام که الان قدر این آرامشی که دارم را می دانم. بیماری را در خانواده ام تجربه کرده ام که الان قدر سلامتی که دارم را می دانم. بسیاری از افراد هستند که در ظاهر همه چیز دارند  اما نمی توانند شبها با آرامش بخوابند و برای خوابیدن احتیاج به قرص دارند.

پس می توانیم بگوییم که مشکلات رحمت خداوند است .

نقطه تحمل را می توان هم در جهت مثبت و هم در جهت منفی بالا ببریم. مثال بالا بردن نقطه تحمل در جهت منفی ،مصرف مواد مخدر است. مصرف کنده ها ابتدا تفننی و کم مصرف می کردند اما با مرور زمان و تکرار آن،مقدار مصرفشان بالاتر رفت و به عبارتی نقطه تحملشان در مصرف مواد بالاتر رفت. و در جهت مثبت ،وقتی که آنها وارد کنگره شدند و نقطه تحملشان را در مصرف نکردن مواد بالابردند. برای بالا بردن نقطه تحمل در جهت منفی ما نیاز به دانایی و آگاهی خاصی نداریم و خیلی راحت می توانیم این کار را انجام دهیم اما برای بالا بردن نقطه تحمل در جهت مثبت ما نیاز به دانایی داریم و برای بالا بردن نقطه تحمل در جهت مثبت هر کدام از ا باید آموزش ببینیم ،تفکر کنیم و تجربه نمائیم.

موضوع دیگر این که،ما باید مراقب حرف و کلام خود باشیم و نقطه تحمل دیگران را هم در نظر بگیریم زیرا هر آدمی نقطه تحمل خود را دارد و من نباید ،حرفی را بزنم که موجب ناراحتی دیگری شود،بطور مثال نباید به یک فرد بگوییم چقدر رنگ و رویت زردشده،یا چقدر پیر شده ای، زیرا ممکن است فرد روحیه خود را از دست بدهد.

خیلی ممنون که به صحبتهای من گوش کردید. 

منبع: http://salmanfarsi.congress60.org

نوع مطلب :
برچسب ها : استادی،
لینک های مرتبط :
شنبه 18 شهریور 1396 06:39 ق.ظ
What's up, just wanted to say, I enjoyed this post.
It was funny. Keep on posting!
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:34 ب.ظ
It's a shame you don't have a donate button! I'd most certainly donate to this fantastic
blog! I guess for now i'll settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account.

I look forward to new updates and will share this site with my Facebook group.
Talk soon!
شنبه 7 مرداد 1396 08:56 ب.ظ
Quality content is the secret to be a focus for the visitors to visit the site, that's what this website is providing.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر