تبلیغات
هم قدم با عشق - گزارش جلسه مورخ 96/2/18 لژیون شماره نوزدهم (سرکار خانم مینا کیوانداریان)
درباره وبلاگ

با سلام
این وبلاگ مربوط می شه به یکی از شعب کنگره 60 در شهر اصفهان که روی درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (تریاک، کراک، شیشه و ....) کار می کنه و درمان قطعی را برای مصرف کنندگان به ارمغان میاره.
جلسات ما روزهای دوشنبه راس ساعت 4 بعدازظهر در شعبه سلمان فارسی کنگره 60 واقع در خیابان جی، کوچه اسلامی برگزار می شه.
ما همسفران مسافرانی هستیم که سفر خودشون را از ظلمت اعتیاد به طرف روشنایی و سلامتی آغاز کردند. اگر شما هم مصرف کننده مواد مخدر دارید می تونید به این حلقه متصل بشید.
منتظر دیدار شما هستیم.
لژیون هم قدم با عشق
مدیر وبلاگ : neda a
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
هم قدم با عشق

به نام خدا

 جلسه مورخ 96/2/18 با حضور گرم همسفران با دستور جلسه ادامه سی دی بستن دهان از آقای مهندس دژاکام و وادی چهارم از کتاب عشق به استادی سرکار خانم مینا رأس ساعت 5 بعدازظهر روز دوشنبه آغاز به کار نمود.

************************

در ابتدا سرکار خانم سپیده ادامه سی دی بستن دهان را برای اعضای لژیون کنفرانس دادند و در ادامه سرکار خانم مینا اینگونه ادامه دادند:

تا شخص سخن نگفته باشد، عیب و هنرش نهفته باشد. خیلی لزومی ندارد که درمورد چیزهایی که اطلاعی از آن نداریم وارد بحث شویم و درموردش صحبت کنیم. با سخن گفتن خودمان، هم می توانیم عشق را گسترش بدهیم و هم نفرت را. بعضی اوقات که شخصی برای ما درد و دل می کند. مثلاً از شوهرش بدگویی می کند. ممکن است شروع کنیم به نصیحت کردن شخص یا به او بگوییم که باید از شوهرش جدا شود. یعنی می توانیم با کلاممان نیروی منفی را به آن شخص وارد کنیم. و هم می توانیم بگوییم بله این مسائل در همه خانواده ها وجود دارد و هر مشکلی یک راه حلی دارد. یعنی ما با کلاممان هم می توانیم امید به یک نفر بدهیم و هم می توانیم ناامیدی را در آن شخص القا کنیم.************************

بعضی اوقات می خواهیم حرف حق بزنیم. ولی لحن گفتنمان درست نیست. یکی از بزرگترین مشکلات من این بود که وقتی می خواستم از خودم دفاع کنم تن صدایم بالا می رفت. حق با من بود ولی با لحنی که من اون حق را می گفتم تمام انگشتها را به سمت من می آورد. این که حق با من هست طرز بیان آن هم مهمه. چه جایی باید یک حرفی را بزنم خیلی مهم است. توی یک جمعی شوهرم یک حرفی می زند بر علیه من. در اون جمع جای دفاع از خودم نیست. می توانم همان حرف حق را داخل منزل به شوهرم خیلی آرام بگویم و او را متوجه اشتباهش بکنم چون من قرار است با شوهرم زندگی کنم نه با کسانی که داخل آن جمع هستند.

************************

اگر بخواهیم متوجه آیات قرآن بشویم باید درون خودمون را پاک کنیم. وقتی گروه داعش سر افراد را می برد به اسم خدا و پیغمبر این کار را انجام می دهد. آنها هم قرآن می خوانند ولی چون درونشان پاک نیست برداشتشان از قرآن چیز دیگری هست.

ممکن است که من خیلی انسان مذهبی و متدینی باشم، نماز بخوانم، روزه بگیرم ولی خیلی راحت به خودم این اجازه را می دهم که درمورد دیگران قضاوت کنم. درمورد پوشش دیگران و ظاهر دیگران قضاوت کنم.

اگر بخواهیم درونمان را پاک کنیم باید به آگاهی برسیم. تا به آگاهی نرسیم درونمان پاک نمی شود.

************************

گفتیم دهان در واقع دروازه بدن هست. باید مراقب چیزی که می خوریم باشیم. این یک اصل است که ما باید آن را رعایت کنیم. اگر سوالی درمورد این سی دی دارید بفرمایید تا وادی چهار را شروع کنیم.

خانم ندا: منظور از الفبا که آقای مهندس در سی دی می فرمایند چیست؟

خانم مینا: منظور از الفبا در واقع همون چیزهایی هست که ما در کنگره یاد می گیریم. کنگره راهی را به ما نشان می دهد. به ما می گوید اگر به انسان ها عشق بورزی حالت خوب است. شما اینجا الفبا را یاد می گیرید و باید هر کس قصه خودش را خودش بنویسد.

************************

وادی چهارم:

مسئولیت یک مسئله دوطرفه هست. اگر شما نسبت به شخصی یک مسئولیتی داری. اون شخص هم در قبال شما یک مسئولیتی دارد. وقتی یک زن و شوهر با هم ازدواج می کنند خانم خانه مسئولیت داخل خانه را می پذیرد و آقای خانه مسئولیت خارج از خانه را بر عهده می گیرد.

در هر زمینه ای می توانیم این مسئله را بسط بدیم. مثل دانش و معلم، راهنما و رهجو و ...

و اما خداوند مسئول کارهای ضدارزشی که ما انجام می دهیم نیست. اگر خداوند مسئول کارهای بد ما بود پس دلیلی نداشت که به ما وعده بهشت و جهنم را بدهد. هر کاری که ما انجام می دهیم در قبال اون کار مسئول هستیم و باید در زمان خودش نسبت به اون کار پاسخگو باشیم باید منتظر این مسئله باشیم و در واقع وعده بهشت و جهنم در همین دنیا است.

وادی چهارم می گوید در مسائل حیاتی به خداوند مسئولیت دادن یعنی سلب مسئولیت از خویش. چرا؟ به خاطر اینکه ما وقتی دستمان از همه جا کوتاه می شود، مسائلمون را به خدا واگذار می کنیم و خیلی هم فکر می کنیم انسانهای متواضع و با ایمان و خداپرستی هستیم.

اگر قرار باشد که خداوند مشکلات ما را حل کند پس ما چه مسئولیتی داریم. آیا هدف از آفرینش این هست که ما اشتباه کنیم و خداوند اشتباهات ما را جبران کند؟

وقتی در زمان مصرف مسافرم به یک روان پزشک مراجعه کردم ایشان به من گفتند که همه حال خرابی تو به خاطر مصرف مسافرت هست و باید از او جدا شوی و یا به اشخاص دیگر می گویند مشکلات شما ریشه در کودکی شما و یا دوستان ناباب و ... دارد.

این برای انسان یک سلب مسئولیت به حساب می آید و او را آرام می کند. چون متوجه می شود که تمام مشکلات او در اثر کوتاهی و یا اشتباهات دیگران است در نتیجه خودش هیچ تقصیری در بروز این مشکلات نداشته است. روحیات انسان به صورتی است که دوست دارد مقصر را کس دیگری بداند تا خودش را آرام کند. به جایی می رسد که ما دیگر نمی توانیم دیگران را متهم کنیم و این بار می رویم سراغ خداوند و مقصر اصلی تمام مشکلات خودمان را خداوند می دانیم. در صورتی که خداوند در قرآن هم می گوید که انسان چیزی نیست به جز تلاش و کوشش خودش. ما چیزی را برداشت می کنیم که کاشته ایم. اگر با هر مشکلی روبرو می شویم در اثر کارهایی هست که در گذشته انجام داده ایم. و باید همیشه در هنگام مشکلات به خودمان رجوع کنیم و مشکلات را در درون خودمان جستجو کنیم.  کاری که کنگره می کند این است که آدرس خودمان را به خودمان می دهد.

************************

ما باید نیروی الهی را بشناسیم. خیلی از ما خداوند را نشناختیم. وقتی می خواهیم به سوال دختر بچمون درمورد خدا جواب بدهیم، مثلاً وقتی 9 ساله می شود و به سن تکلیف می رسد به او می گوییم اگر یک تار از موهایت از روسری بیرون بیاید تو را از همان تار مو آویزان می کنند. به این صورت خدا را به فرزندمان می شناسانیم.

خدا را فقط درمورد چیزهای سطحی که البته مهم هم هستند می شناسیم. همین هست که باعث می شود به نام خدا و پیامبر سر انسانهای بی گناه را می برند. و این به خاطر این است که خدا را نشناخته ایم.

اگر بخواهیم خدا را بشناسیم اول باید خودمان را بشناسیم. وقتی ما هنوز از درون و بیرون خودمون اطلاعی نداریم، چگونه می توانیم خداوند با آن همه عظمت را بشناسیم.

************************

پایان جلسه رأس ساعت 6 بعدازظهر روز دوشنبه مورخ 18/2/96

دستور جلسه هفته آینده ادامه وادی چهارم از کتاب عشق

************************

پاینده و پیروز باشید

نوع مطلب :
برچسب ها : جلسات هفتگی،
لینک های مرتبط :
شنبه 7 مرداد 1396 11:46 ب.ظ
My brother recommended I might like this website. He was entirely right.
This post truly made my day. You can not imagine simply
how much time I had spent for this information! Thanks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر