تبلیغات
هم قدم با عشق - گزارش جلسه مورخ 96/2/4 لژیون شماره نوزدهم شعبه سلمان فارسی به استادی سرکار خانم مینا کیوانداریان
درباره وبلاگ

با سلام
این وبلاگ مربوط می شه به یکی از شعب کنگره 60 در شهر اصفهان که روی درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (تریاک، کراک، شیشه و ....) کار می کنه و درمان قطعی را برای مصرف کنندگان به ارمغان میاره.
جلسات ما روزهای دوشنبه راس ساعت 4 بعدازظهر در شعبه سلمان فارسی کنگره 60 واقع در خیابان جی، کوچه اسلامی برگزار می شه.
ما همسفران مسافرانی هستیم که سفر خودشون را از ظلمت اعتیاد به طرف روشنایی و سلامتی آغاز کردند. اگر شما هم مصرف کننده مواد مخدر دارید می تونید به این حلقه متصل بشید.
منتظر دیدار شما هستیم.
لژیون هم قدم با عشق
مدیر وبلاگ : neda a
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
هم قدم با عشق
به نام قدرت مطلق

گزارش جلسه مورخ 96/2/4 لژیون شماره نوزدهم شعبه سلمان فارسی به استادی سرکار خانم مینا کیوانداریان

 روان همان خلق و خو است. خلق و خو در همسفران خیلی بیشتر دچار تخریب شده است. به خاطر اینکه مصرف کننده در زمان مصرف یا در حالت نئشگی به سر می برد و یا در حالت خماری و هیچ چیزی از دور و اطراف خودش متوجه نمی شود. ولی این همسفران بوده اند که در این زمان باید مشکلات زندگی را به تنهایی به دوش می کشیدند و این باعث شده است که همسفران چه از لحاظ جسم و چه از لحاظ روان و جهان بینی مشکلشون خیلی بیشتر از مصرف کنندگان باشد. در واقع همسفران حالشون خیلی بدتر از مسافر است و در نتیجه باید بیشتر روی خودشان کار کنند و بیشتر نیاز به آموزش  و تزکیه و پالایش دارند.

************************

************************

جلسه مورخ 4/2/96 با حضور گرم همسفران با دستور جلسه سی دی بستن دهان از آقای مهندس دژاکام به استادی سرکار خانم مینا رأس ساعت 5 بعدازظهر روز دوشنبه آغاز به کار نمود.

در ابتدا دو نفر از همسفران قسمت اول سی دی را توضیح دادند و سپس خانم مینا توضیحات تکمیلی را فرمودند:

در درمان اعتیاد سه مؤلفه داشتیم: جسم، روان و جهان بینی.

اول جسم را مورد بررسی قرار داده و می فرمایند در مقوله اعتیاد روش درمان وجود نداشته است. روشهای پوششی وجود داشته ولی روش درمانی وجود نداشته. شخص موادش را کنار می گذاشته و به دکتر مراجعه می کرده و مثلاً عنوان می کرده که پرش پا دارم دکتر هم به او داروی مخصوص پرش پا را می داده. یا مثلاً عنوان می کرده شبها به خواب نمی رم. دکتر به او قرص خواب می داده و بعد از مدتی شخص دوباره دچار مشکلات دیگر می شده ولی کنگره تنها جایی بود که بحث درمان به روش DST را مطرح کرد. وقتی درمان در کنگره اتفاق می افتد هیچ نشانه و اثری از مواد مخدر در فرد باقی نمی ماند. نمونه های بسیاری در کنگره مشاهده می شوند که واقعا تعادل دارند.

************************

و اما روان. روان همان خلق و خو است. خلق و خو در همسفران خیلی بیشتر دچار تخریب شده است. به خاطر اینکه مصرف کننده در زمان مصرف یا در حالت نئشگی به سر می برد و یا در حالت خماری و هیچ چیزی از دور و اطراف خودش متوجه نمی شود. ولی این همسفران بوده اند که در این زمان باید مشکلات زندگی را به تنهایی به دوش می کشیدند و این باعث شده است که همسفران چه از لحاظ جسم و چه از لحاظ روان و جهان بینی مشکلشون خیلی بیشتر از مصرف کنندگان باشد. در واقع همسفران حالشون خیلی بدتر از مسافر است و در نتیجه باید بیشتر روی خودشان کار کنند و بیشتر نیاز به آموزش  و تزکیه و پالایش دارند.

************************

و اما جهان بینی. جهان بینی فقط برای درمان اعتیاد نیست. بلکه برای تمام امورات زندگی به کار ما می آید. ما در جهان بینی متوجه می شویم که وقتی می ترسیم چگونه باید با ترس خودمان مقابله کنیم.

آقای مهندس می گویند در حال حاضر دانشمندان و عرفای عصر حاضر هیچ کدام نتوانسته اند راه حل منطقی برای درمان اعتیاد پیدا کنند به خاطر اینکه در عصر حاضر بیشتر روی صور آشکار انسان تمرکز شده است.

در زمان رنسانس هم به صورت افراطی به صور پنهان اعتقاد داشتند به صورتی که زمین بهشت را می فروختند. ولی ما عارفان بزرگی داریم مانند مولانا که خیلی روی صور پنهان انسان کار کردند و ما می توانیم از کتاب های این بزرگان استفاده کنیم و در واقع به آنها استناد کنیم.

روش DST برای درمان اعتیاد روشی هست که هر دو قسمت صور آشکار و پنهان انسان را به تعادل می رساند.

روش DST روشی است که سالهای سال می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. شاید یک چیزهای جزئی به آن اضافه یا کم شود ولی روش کاربردی و اصولی هست.

************************

آقای مهندس می فرمایند ما دنبال جهان بینی بودیم که بتواند مرده را زنده کند یعنی شخص از آن چیزی که هست تبدیل به انسان دیگری شود. در کنگره نمونه های بارزی از این افراد داریم که حتی بدتر از مردگان بودند و الان اصلا شما باورتان نمی شود که آنها یک روز مصرف کننده بوده اند. یکی از مسافرین کنگره که مصرف شیشه و انواع مواد مخدر داشتند در پنجمین سال رهایی خود اینگونه عنوان می کنند که من در زمان مصرف پوست صورت خودم را می کندم. چون فکر می کردم در صورت من دوربین کار گذاشته شده است. و الان بعد از 5 سال رهایی در کنگره 60 شما حتی یک درصد هم نمی توانید احتمال اینکه ایشان روزی مصرف کننده مواد مخدر بوده اند را بدهید. این به خاطر روش DST و جهان بینی است که در کنگره به اجرا گذاشته شده است که مرده را زنده می کند.

************************

جهان بینی باید برای تمام افراد قابل فهم باشد. جهان بینی باید برای افرادی که حتی خدا را هم قبول ندارند کارساز باشد. آقای مهندس که یک ایرانی هستند کتاب عشق را نوشتند و آقای ویلیام وایت که یک آمریکایی هست آن را ویراستاری کردند و در انگلستان به فروش رسیده. به خاطر اینکه این کتاب برای همه افراد با هر دین و مذهبی مناسب هست و می توانند از آن استفاده کنند.

************************

الگوی من برای نوشتن کتابهام کتاب آسمانی هست که این کتاب می گوید حق یکدیگر را نخورید، دروغ نگویید، غیبت نکنید و ... و همه کتابهای آسمانی از یک دلبر حکایت می کنند. کتاب آسمانی فقط برای خواندن نیست. یک کتاب کاربردی است. عبادت دو درصد قضیه هست. انسان وقتی در صراط مستقیم باشد هر کاری که انجام می دهد عبادت است.

************************

انتقال افکار از طریق دهان انجام می شود. خوردن و آشامیدن و تنفس و خیلی از کارها از طریق دهان انجام می گیرد. اگر دروازه دهان بسته شود حسهای دیگر باز می شود. توجه کردید زمانی که روزه هستید حس بویایی قویتر می شود. بوی غذاها را بهتر حس می کنید.

آقای مهندس می فرمایند من وقتی صبحانه سبک می خورم می توانم به کارهایم برسم ولی وقتی صبحانه سنگین می خورم دلمان می خواهد بعدش بخوابم.

بدن نیاز داره به اینکه استراحت بکنه. شاید روزه را بگیم عبادت هست که البته عبادت هم هست. ولی در واقع به بدن استراحت می دهیم تا بتواند سیستمهای بدن بازسازی بشود.

ما وقتی ناراحت هستیم می خوریم، وقتی شاد هستیم می خوریم.

انسان وقتی خیلی تناول می کند دیگر آنقدر قدرت فعالیت ذهنی را ندارد و در واقع نمی تواند درست فکر کند.

خیلی از انسانها در خواب به سر می برند. الان 90 درصد خانواده ها تفریحشان خوردن است.

************************

 پایان جلسه رأس ساعت 6 بعدازظهر روز دوشنبه مورخ 4/2/96

دستور جلسه هفته آینده ادامه سی دی بستن دهان و وادی چهارم از کتاب عشق

************************

پاینده و پیروز باشید


نوع مطلب :
برچسب ها : جلسات هفتگی،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 15 مرداد 1396 12:26 ق.ظ
Excellent article. Keep writing such kind of info on your site.
Im really impressed by your site.
Hey there, You have done an excellent job.
I'll definitely digg it and personally recommend to my friends.
I am sure they'll be benefited from this web site.
یکشنبه 8 مرداد 1396 01:35 ق.ظ
Greetings! Very useful advice within this post! It is the little changes that make the biggest changes.
Thanks for sharing!
سه شنبه 6 تیر 1396 07:48 ق.ظ
Heya! I'm at work surfing around your blog from my new iphone!

Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts!
Keep up the excellent work!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.