تبلیغات
هم قدم با عشق - چگونه شکرگزاری کنیم؟ ...
درباره وبلاگ

با سلام
این وبلاگ مربوط می شه به یکی از شعب کنگره 60 در شهر اصفهان که روی درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (تریاک، کراک، شیشه و ....) کار می کنه و درمان قطعی را برای مصرف کنندگان به ارمغان میاره.
جلسات ما روزهای دوشنبه راس ساعت 4 بعدازظهر در شعبه سلمان فارسی کنگره 60 واقع در خیابان جی، کوچه اسلامی برگزار می شه.
ما همسفران مسافرانی هستیم که سفر خودشون را از ظلمت اعتیاد به طرف روشنایی و سلامتی آغاز کردند. اگر شما هم مصرف کننده مواد مخدر دارید می تونید به این حلقه متصل بشید.
منتظر دیدار شما هستیم.
لژیون هم قدم با عشق
مدیر وبلاگ : neda a
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
هم قدم با عشق
شنبه 14 آذر 1394 :: نویسنده : neda a       
  • در امر تغذیه چگونه شکر گزاری می کنم؟

همیشه و همه جا می گویند پیشگیری بهتراز درمان است .شاید این جمله را بارها وبارها درتابلوی اعلانات بیمارستان ها، کلینیک ها،مراکز درمانی و حتی بیلبورد اتوبان ها دیده باشیم اما متاسفانه چگونگی آن را هیچگاه توضیح نداده اند تاکنون بنده فکر میکردم این جمله یعنی همان واکسن زدن کودکان که بعداز واکسینه شدن دیگر به آن بیماری مبتلا نمی شوند تا اینکه بالژیون لیدی جونز آشنا شدم وتوانستم باکمک استاد خوبم ونوشتارها وغیره به این امرمهم پی ببرم.امروز که درامر تغذیه  به صورت نسبی روشن شدم میبینم که تمام امراضی که با آن دست وپنجه نرم میکردم ازمن دور شده اند وبه سلامت نزدیک شده ام. حتی هفته ی گذشته که به بیمارستان رفتم وآزمایش وچکاپ کلی دادم البته این درصورتی بود که با9 ساعت ناشتا آزمایش داده بودم درکمال ناباوری دیدم که قند خون من به 77 یعنی دربهترین حالت خود رسیده اما درسال قبل که با 14 ساعت ناشتا آزمایش داده بودم قند خون من 114 بود که این امر باعث نگرانی من شده بود درضمن چربی خون بسیار بالایی داشتم که حتی پزشک به من گفت شما چطور تاکنون روی پای خود ایستاده اید وهرلحظه احتمال سکته داری اما امروز هیچ آثاری از چربی خون بالا ندارم وبسیاری راحت هستم وهمه ی اینها را مدیون علوم لیدی جونز میباشم واین مهم به خاطر این میباشد که جونز مسئله این نوع بیماری ها را که از عادات بد غذایی وپرخوری بوجود می‌آیند وانسان را ازحالت تعادل وسلامتی طبیعی خارج میکند را ریشه یابی کرده وبر درمان آن قدم محکم برداشته ودر این کار هم بسیار موفق سربلند بوده وحتی بسیاری از بیماریهای گوارشی را درمان نموده که بنده هم از این قاعده مستثنی نبوده‌ام بیماری خونریزی که چند سال باعث رنج ونگرانی من شده بود را کامل درمان نموده وهیچ آثار وعلایمی از آن نیست وحتی چندی پیش که باچند تن از اعضای لژیون جونز راجع به این قضایا بحث وگفتگومیکردیم  آنها اذعان داشتند که مشکلاتی نظیر یبوست، خونریزی معقدی، بواسیر،درد معده،نفخ روده ومعده، زخم معده وروده و اثنی عشر  ،فیبر روده ،چربی ،قند ،فشار ،غلظت، صفراوغیره وبسیاری از امراض دیگر درمان شده اند.

امروزه من متوجه شدم که تقریبا بیش از 80% تمام بیماریها که بشر با آنها دست و پنجه نرم میکند منشا آن عادات بدغذایی وپرخوری میباشد. در این رابطه مثالهای زیادی می توان زد اما بایک مثال ساده میخواهم به عمق مطلب پی ببریم.
شخصی رافرض کنید که تومور مغزی دارد، دراین جا یک سوال پیش می آید که این تومور مغزی چگونه بوجود می‌آید؟   
سلولهایی که دربدنمان پیروفرتوت شده ویاحتی بیمار واز کارافتاده می شوند دریک جا جمع می شوند تا توسط سربازهای بدن شناسایی واز بدن دفع شوند اما به دلیل عادات بدغذایی وناسازگار بودن غذاها واستفاده از سیگار والکل وبرخی عوامل محیطی دراین زمان نوروترانسمیترها مشغول انرژی رسانی جهت سوخت وساز وهضم غذا برمی آیند وانرژی برای سربازهای بدن کم می شود وزمانیکه سربازهای بدن انرژی کافی نداشته باشند قادر به شناسایی وکشف وبیرون راندن  این سلولهای خطرناک نیستند،واین سلولها دربدن حرکت کرده وهرروز بزرگتر وبزرگتر میشوند وتبدیل توده های بزرگتروبالاخره  دربدن ریشه دوانده تشکیل سلولهای سرطانی وانواع تومورها  رامی دهند.
پس بنابراین بیشتر امراضی که امروزه جوامع بشری راتهدید میکند ریشه در عادات بدغذایی دارند.البته این مثال یکی از ساده‌ترین مثالهای ممکن بود وعوامل بسیار زیاد دیگری وجود دارند که عادات بدغذایی باعث امراض گوناگون وخطرناک دیگری میتواند شود. اما چرا جوامع پزشکی ویا بهزیستی یابهداشت ودرمان این مشکلات وبیماریها را ریشه یابی نمیکند و هرروز برای آن داروهای شیمیایی جدیدی تولید کرده وبه بازار عرضه میکند جای بس تاسف دارد که همان داروها باعث تخریب جسم انسان می شود.

 ازهمه اینها که بگذریم سخن دوست آشناتر وخوش تر است
سیستم بدن انسان بسیار هوشمند ،پیچیده وخارق العاده میباشد که من میتوانم هم از خوردن وآشامیدن لذت ببرم وهم  سلامت وتناسب اندام داشته باشم. چون خوردن وآشامیدن هم از طریق صور پنهان وهم ازطریق صور آشکار لذت بخش ،مفرح وشادی آورمیباشد به گونه ای که ما ازطریق 5 حس مان غذا را احساس کرده وبدن بصورت آماده باش درآمده تا مارا درلذت غذاخوردن یاری دهد.به طورمثال:زمانیکه کسی از غذاهای خوشمزه صحبت میکند ویاحتی بوی غذایی به مشامتان میرسد ویا ازطریق چشم غذایی راببینید بزاق دهانتان شروع به ترشح میکند یا بقول معروف آب از دهان آدم راه می افتد و  در آن لحظه اعلام آمادگی میکند وبه جسم (صورآشکار)اعلام میکند :من آماده ام تا درخوردن غذا به تو کمک نمایم که هم از خوردن آن لذت ببری وهم دچار بیماری وامراض مختلف نگردی!!!
اما نباید با بلعیدن ویا تندغذا خوردن  ویا لقمه های سنگین گرفتن ویا عادات بدغذایی آن را از بین ببریم چون اگر بدانیدبدون ترشح بزاق ،دهانوزبانتان هیچ گونه حسی ندارند نه حس چشایی نه طعم غذا ونه بوی غذا وحتی از این طریق حس لامسه از کار می افتد وهیچ حسی نسبت به غذا ندارید.
پس بزاق ترشح میشود بخاطر اینکه من بتوانم هم طعم غذا رابچشم هم مزه غذا را هم سختی ونرمی،سردی و گرمی،تندی یا شیرینی وشوری وتلخی وغیره را حس کنم اما در داخل بزاق دهانمان دو ماده شبه افیونی تولید میشود که اگر بزاق دهانمان باغذا خوب ترکیب شود علاوه براینکه لذت غذاخوردن را دوصد چندان میکند بلکه باعث هموارشدن مسیر هضم غذا و به اصطلاح خودمان نشئه شدن معده وروده وبقیه اجزای گوارشی میشود که حتی تولید آنزیمها را بهتر و روانتر  میکند ویک موقعیت بسیار خوش آیند برای بدن فراهم میکند پس اکنون پی به این مسئله برده ایم که بقول شاعر :ابر وباد ومه و خورشید وفلک درکارند  تا تو نانی به کف آری و به غفلت نخوری
سیستم خارق العاده ی بدن انسان اعم از صور پنهان و صور آشکار در خدمت ما آفریده شدند تاغذاهایمان را با لذت وبه مقدار کافی ودر زمان مناسب استفاده کنیم اما ما تاکنون چه کردیم؟بدون درنظرگرفتن این طراحی عظیم و بدون اینکه این سیستم پیچیده را قدربدانیم به گونه ای غذا میخوردیم که نه تنها لذت نمیبردیم بلکه باعث بیماری ورنج ،درد معده، کمبود انرژی وغیره می شدیم. این جا جای شکر دارد که از خالق عظیم وبزرگ این سیستم پیچیده به خاطر این همه موهبتش باید انجام دهیم ودر نهایت باید از علوم کنگره 60 وسیستم لژیون لیدی جونز وتمامی دست اندرکارهای آن کمال تقدیرات وتشکرات را انجام دهیم که مارا راهنمایی می کنند تاجسمی سالم ،قوی و نیرومند داشته باشیم.

نویسنده:حسن- نمایندگی پارک طالقانینوع مطلب :
برچسب ها : دستور جلسات هفتگی،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 12 شهریور 1396 06:09 ق.ظ
I'm not sure where you are getting your info, but great
topic. I needs to spend some time learning much more or understanding more.

Thanks for fantastic info I was looking for this info
for my mission.
سه شنبه 29 فروردین 1396 01:39 ق.ظ
Thanks for sharing such a good thinking, article is fastidious, thats why i have read it completely
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر