تبلیغات
هم قدم با عشق - گزارش جلسه مورخ 95/8/17
درباره وبلاگ

با سلام
این وبلاگ مربوط می شه به یکی از شعب کنگره 60 در شهر اصفهان که روی درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (تریاک، کراک، شیشه و ....) کار می کنه و درمان قطعی را برای مصرف کنندگان به ارمغان میاره.
جلسات ما روزهای دوشنبه راس ساعت 4 بعدازظهر در شعبه سلمان فارسی کنگره 60 واقع در خیابان جی، کوچه اسلامی برگزار می شه.
ما همسفران مسافرانی هستیم که سفر خودشون را از ظلمت اعتیاد به طرف روشنایی و سلامتی آغاز کردند. اگر شما هم مصرف کننده مواد مخدر دارید می تونید به این حلقه متصل بشید.
منتظر دیدار شما هستیم.
لژیون هم قدم با عشق
مدیر وبلاگ : neda a
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
هم قدم با عشق
پنجشنبه 20 آبان 1395 :: نویسنده : neda a       

به نام هست بخش

 جلسه مورخ 17/8/95 با حضور گرم همسفران با دستور جلسه سی دی ترس از آقای امین دژاکام و ادامه جهان بینی کاربردی 2 (ذرات نفس)  به استادی سرکار خانم مینا رأس ساعت 4:30 بعدازظهر روز دوشنبه آغاز به کار نمود.

************************

سی دی ترس

خانم ندا: در اثر ترس ممکنه انسان حرکت بکنه، ممکنه کاری انجام بده ولی به خاطر ترسی که در وجودش هست هر کاری که انجام می ده باعث بیشتر شدن ترسش می شه.

دو نوع ترس داریم

1-     ترس بازدارنده و تخریبی

2-     ترس نگهدارنده

استاد محترم:

توی مسیر زندگیمون خیلی وقتها ترس را تجربه کردیم. ترس از دست دادن یک نفر، ترس از امتحان. الان اگر بخوایم مثال بزنیم مسافرمون خیلی دوست دارند درمان بشن. قطعا کسی دوست نداره وابسته به چیزی باشه. من مینا اگر قرار باشه روزی یک دونه قرص بخورم و یک سال این کار طول بکشه. یه جایی خسته می شم یعنی یه جایی دلم می خواد اون یه دونه قرص را نخورم. دقیقا مصرف کننده ها هم به همین صورت هست. یه جایی دلشون می خواد اون یه دونه قرص را نخورند. ولی چه چیزی باعث می شه که نتونن حرکت بکنن. ترسشون هست.

ترس از چی؟ ترس از خماری، ترس از ندونستن.

اگر ترس خیلی طولانی بشه در ما ریشه دار می شه. یعنی اینکه قدرت پیدا می کنه. خیلی قوی می شه. ترس انسان را فلج می کنه. باعث می شه انسان نتونه دیگه حرکت بکنه. چرا؟ چون ترس تفکر انسان را تحت کنترل خودش قرار می ده. وقتی کسی دنبالتون می کنه و شما می رسید به خونه و می خواین کلید را داخل در بکنید به خاطر ترس هول می کنید و کلید را می ندازید یا کلید را داخل قفل می شکنید. وقتی می ترسیم دیگه نمی تونید فکر کنید. جایگاهی برای فکر کردن نیست.

************************

ترسهای بازدارنده نقش تخریبی دارند. دقیقا مثل مصرف کننده. می ترسه بره برای درمان اعتیاد و این ترسش باعث می شه که حرکت نکنه رو به جلو نره.

و ترسهای نگهدارنده ترسهایی هستند که خوبه که آدم بترسه مثل رد شدن از اتوبان. جاهایی که باید بترسیم ولی نمی ترسیم به خاطر کمبود اطلاعاتمون هست. مصرف کننده ها بار اولی که رفتند مصرف کردند قطعاً فکر می کردند که معتاد نمی شن. اگر این ترس بازدارنده درونشون بود هیچ وقت سمت مواد نمی رفتند.

همة مصرف کننده هامون آدم های ترسویی نیستند. آدم های جسوری هستند.

************************

خانم ندا:

ترس موقعی به وجود میاد که ما بخواهیم کاری را انجام بدیم. برای اینکه بتونیم کاری را انجام بدیم باید یه نیرویی در درون ما وجود داشته باشه. موقعی که من می تونم از مانع 2 متری بپرم ممکنه موقع پریدن ترس در من به وجود بیاد ولی وقتی اصلا قادر به این کار نیستم پس ترسی هم وجود نداره.

آقای امین می گن اینکه نیرویی در درون انسان باشه و اینکه تحت اختیار انسان باشه یا نه دو تا مقوله جدا هستند.

یعنی اینکه من می تونم خوب ساز بزنم یا خوب آواز بخونم ولی جلوی جمع دیگه اون کار را نمی تونم انجام بدم. توانایی در درون شخص وجود داره ولی در اختیار اون شخص نیست. نمی تونه همه جا ازش استفاده کنه. مثل کسی که پیشخدمتی داره که هر موقع صداش می کنه در اختیارش هست ولی کسی هست که پیشخدمتی داره که یه روز نمیاد، یه روز مریضه. یه روز هست ولی دیر میاد .

************************

استاد محترم:

اگر من کاری انجام ندم از چیزی هم نمی ترسم. من باید توان و پتانسیل اون کار را داشته باشم که در درونم ترس به وجود بیاد. ما یه نیروی درونی داریم و یه نیروی بیرونی. در تمام انسانها وجود داره. نیروی درونی من نیرویی که من می خوام یه کاری را انجام بدم. من توانایی ساز زدن را دارم. من توانایی استادی را دارم. وقتی خودم با خودم تنها هستم خوب مشارکت می کنم. این میشه نیروی درونی. ولی نیروی درونی تنها کافی نیست. نیروی درونی باید همراه با نیروی بیرونی باشه. باید توانایی ارائه دادن نیروی درونی را داشته باشم. اگر توانایی ارائه دادنش را نداشته باشم به هیچ دردی نمی خوره.

************************

خانم ندا:

اگر نیروی درونی قابلیت غلبه به نیروی بیرونی را داشته باشه اون موقع می تونه اون را خنثی کنه و اون کار را انجام بده و اون موقع هیچ ترسی اتفاق نمی افته.

چرا نیروی در درون من وجود داره ولی در اختیار من نیست؟ به خاطر شرک هست. شرک این نیست که من برای خدا شریکی قائل باشم. وقتی من هر ضدارزشی را انجام میدم در واقع برای خداوند شریک قائل شدم.

وقتی که دروغ می گم در واقع مشرک هستم. وقتی غیبت می کنم در واقع مشرک هستم.

در اثر شرک یک سری از نیروهامون به اشتراک گذاشته می شه. مثل شرکتی که سهام بندی شده و برای یک تصمیم کلی یک نفر نمی تونه تصمیم بگیره. باید کل اعضای هیئت مدیره با هم متفق القول باشند.

************************

استاد محترم:

تمام چیزهایی که برای انسان منع شد وقتی انسان می ره به طرفش می شه شرک و دچار مشکل می شه. کسی که دچار اعتیاد می شه تحت فرمان نیروهای بازدارنده است. تا موادش را مصرف نکنه نمی تونه هیچ کاری را انجام بده. مواد هست که تعیین می کنه فرد مصرف کننده باید چکار بکنه. ما به این می گیم شرک.

در مورد من همسفر شرک میشه  دروغ گفتن، غیبت کردن.

************************

خانم ندا:

کار اصلی ما بازپسگیری نیروها هست. نیروهامون که به اشتراک گذاشته شده با نیروهای بازدارنده می خوایم اونها را پس بگیریم. چرا؟ چون می خوایم با ترس مقابله بکنیم. چون ترسها جلوی پیشرفت ما را می گیرند. ممکنه به خیلی کارها عشق می ورزم ولی به خاطر ترس نمی تونم اون کارها را انجام بدم. و این جلوی پیشرفت ما را می گیره.

                                             

************************

استاد محترم:

خیلی دوست داره از اعتیاد بیرون بیاد ولی فکر می کنه از عهدش برنمیاد. می ترسه.

از هر چیزی بترسی سرت میاد. اگه خدا یه شوهر مصرف کننده بهت داده می خواد بگه نه می تونی. من می گفتم شوهرم دوست دختر داشته باشه ولی مصرف کننده نباشه. من به مسافرم می گفتم تو اگر مصرف کننده بشی من یک روز هم باهات زندگی نمی کنم. خدا گفت این مال تو باید بتونی از پسش بربیای. چرا؟ چون گفتی من نمی تونم.

************************

(جهانبینی کاربردی 2- ذرات تشکیل دهنده نفس)

استاد محترم:

وقتی وارد یک مهمونی می شین می رین پیش کی می شینین؟ پیش کسی که از حرف زدن باهاش لذت می برین. حستون با اون مشترکه. می خواین غیبت کنین می رین پیش کسی می شین که خوب غیبت می کنه. کسانی که مصرف کننده هستند، با اکثر کسانی که مصرف کننده هستند رابطه برقرار می کنن.

قانون حاکم بین ذرات نفس هست. آهنربا آهن را جذب می کنه.

یه دونه گندم را می گیم خواسته. ولی خواسته باید بستر مناسب هم داشته باشه تا رشد بکنه. خیلیها هستند که می گن مسافرم با یه دوست ناباب رفت و آمد کرد و اعتیاد پیدا کرد.

ما توی کنگره می گیم نه. خواسته در درون فرد وجود داشته باشه. چرا از بین دو برادر یکیشون مصرف کننده شد ولی یکیشون نشد. اون دوست ناباب شده یک بستر، شده یک محیط مناسب برای اینکه خواسته رشد بکنه، بزرگ بشه. یه وقتایی هست یه نفر اگر پاش بیفته اعتیاد پیدا می کنه ولی می ره توی یک کشوری که هیچ گونه مواد مخدری در اون وجود نداره. ما به اون آدم می گیم خواسته در درونش هست بستری نداره که رشد بکنه. هر موقع بستر فراهم بشه اون شخص هم معتاد می شه.

************************

حس های مشترک هست که ساختار را به وجود میارن. یه معتاد چی باعث می شه که معتاد بشه. اون خواسته هاش هست که دور هم جمع می شن و می شه یک ساختار. می شه یک معتاد. ساختار به وجود اومده. با مصرف مداوم.

************************

خانم ندا:

هم ساختارهای مثبت داریم و هم ساختارهای منفی. در مورد ساختارهای منفی ذرات ناخالصی نفس یا همان خواسته های منفی دور هم جمع می شوند و یک ساختار را تشکیل می دهند.

سازمان مافیا نمونه یک ساختار منفی هست که در دنیای بیرونی وجود دارند.

************************

استاد محترم:

تمام هستی در درون ماست. آفرینش انسان اونقدر وسعت داره که خداوند روح خودش را در درونش دمیده. مثال زمانی که دست ما می بره چطوری همه قسمتهای بدن دور هم جمع می شن تا این قسمت را ترمیم کنند. یا همون نطفه خیلی کوچیک که تبدیل به یک آدم بزرگ میشه. مثل درختی هست که میوه میده. توی طبیعت مثالهاش هست. شما فکر کنید که انسان چطور می تونه که از پس کاری برنیاد. از آب نرم تر و از سنگ سخت تر نداریم. بعد از یک مدت آب می تونه سنگ را سوراخ کنه. چطور یک کارایی را می گین نمی تونم انجام بدم. آنقدر انسان توانایی داره. مثل آتش فشان می مونه که باید این تواناییها را از دل خودش بیرون بکشه. ولی به شرط اینکه خواسته در درونش باشه.

************************

پایان جلسه رأس ساعت 6 بعدازظهر روز دوشنبه مورخ 17/8/95

دستور جلسه هفته آینده ادامه سی دی ترس از آقای امین دژاکام و کنفرانس خانم فرزانه از سی دی میزبان از آقای مهندس دژاکام

************************

پاینده و پیروز باشید

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 12 شهریور 1396 03:15 ق.ظ
This design is steller! You definitely know how to keep
a reader entertained. Between your wit and your videos, I was
almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Wonderful job.
I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it.
Too cool!
جمعه 25 فروردین 1396 05:22 ب.ظ
I am sure this post has touched all the internet people, its really really nice piece of writing on building up new weblog.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر