تبلیغات
هم قدم با عشق - گزارش جلسه مورخ 95/5/18
درباره وبلاگ

با سلام
این وبلاگ مربوط می شه به یکی از شعب کنگره 60 در شهر اصفهان که روی درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (تریاک، کراک، شیشه و ....) کار می کنه و درمان قطعی را برای مصرف کنندگان به ارمغان میاره.
جلسات ما روزهای دوشنبه راس ساعت 4 بعدازظهر در شعبه سلمان فارسی کنگره 60 واقع در خیابان جی، کوچه اسلامی برگزار می شه.
ما همسفران مسافرانی هستیم که سفر خودشون را از ظلمت اعتیاد به طرف روشنایی و سلامتی آغاز کردند. اگر شما هم مصرف کننده مواد مخدر دارید می تونید به این حلقه متصل بشید.
منتظر دیدار شما هستیم.
لژیون هم قدم با عشق
مدیر وبلاگ : neda a
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
هم قدم با عشق
پنجشنبه 6 آبان 1395 :: نویسنده : neda a       

به نام خدا

 جلسه مورخ 18/5/95 با حضور گرم همسفران با دستور جلسه ادامه وادی پنجم و سی دی خانواده بخش 1 و قسمتی از سی دی کالج  به استادی سرکار خانم مینا رأس ساعت 5:30 بعدازظهر روز دوشنبه آغاز به کار نمود.

***************

خلاصه سخنان استاد:

6- پس انداز

کی می تونه بگه پس انداز مادی و معنوی یعنی چی؟ می گه زندگی خیلی فراز و نشیب داره و چیزی که توی این مشکلات می تونه کمک ما بکنه پس اندازه. پس اندازهای مادی و معنوی.

خانم ندا: پس انداز معنوی همین آموزشهایی هست که می گیریم تا در زمان سختی ها از پس مشکلات بربیایم.

استاد:

یکی دیگه از پس انداز معنوی این هست که من آدمها را برای خودم نگه دارم. یه وقتی مریض می شم یک کسی باشه که از من مراقبت کنه. بچه ها رفتاراشون خیلی شبیه مادرشون هست. چون رفتار مادر را می بینه و الگو برداری می کنه. دقیقا همینطور من وقتی که کاری برای کسی بکنم و بهش کمک بکنم مطمئن باشم که یه موقعی به من برگشته می شه. من همیشه سعی می کنم با آدمها خوش رفتار باشم و کاری به کارشون نداشته باشم چون اعتقاد دارم که همه آدمها به درد آدم می خورند.

این خیلی مهمه که بتونیم آدمها را با رفتارمون برای خودمون نگه داریم. و اینها تمامش توی آیتم های وادی پنج گنجونده شده. وقتی غیبت نکنیم، تجسس نکنیم، درمورد کسی قضاوت نکنیم. مگه آدمها چی می خوان از  طرف مقابلشون. یه احترام می خوان.


***************

خیلی افراد هستند که با حقوق خیلی کم دارند زندگی می کنند. حتی توی برنج پختن سعی کنید اسراف نکنید. یه چیزایی توی زندگی هست که ما خانمها می تونیم به پس انداز خانواده کمک کنیم. یه موقعی هست که خدایی نکرده نان آور خانواده دچار مشکل بشه و نتونه کار بکنه اون وقت این آیتم پس انداز می تونه خیلی خیلی مهم باشه.

***************

مهمترین وظیفه ای که به عهده ماست به عنوان یک مادر تربیت فرزندان هست. این آیتم پس انداز هم می تونیم به بچه هامون از همین الان یاد بدیم. می گیم بیرون که می ریم همه چیز می خواد. چرا اینو می خواد؟ چون بهش توجه شده که اینطوری بار اومده. می تونیم براش پول توجیبی تعیین کنیم. مثلاً هفته هزار تومان بگیم این پول توئه مامان. این پولو بگیر هرچیشو می خوای خرید کن. عروسک می خوای؟ پولتو جمع کن. ماشین می خوای؟ پولتو جمع کن. اگه پسره می خواد نان آور یه خانواده بشه. اگه دختره می خواد یه زندگی را بچرخونه. می خواد پس انداز کنه. وظیفه کیه که بهش یاد بده؟ وظیفه منه.

خیلی شنیدیم که می گن پول پول میاره. وقتی شروع به جمع کردن می کنیم انگار حکمت و معجزه ای در پس انداز کردن هست.

***************

7- توکل، رضا و تسلیم

من باید برای حل مشکلاتم تمام تلاشم را بکنم. بعد بسپارم به قدرت مطلق. توکل یعنی چی؟ یعنی خداوند را وکیل خودم قرار بدم و در هر شرایطی نظر به هدایت و حمایت اون داشته باشم. و در مقطع رضا، راضی باشم از اتفاقاتی که برام می افته. می گه رضا و تسلیم یه فرقی با هم داره. رضا یه وقتایی از اتفاقاتی که برام می افته خوشحال نیستم ولی می گم خدایا راضیم به رضای تو اما تسلیم یعنی هر اتفاقی بدی هم که برام می افته می گم حکمت خداست در همه حالات به دل، به زبان و ...

می گه تسلیم را فکر نکنیم خیلی کار راحتی هست. خیلی کار مشکلی است. ولی اگر تونستین این کار را انجام بدین درش یه آرامشی هست که وصف نشدنی هست. خداوند وقتی به حضرت ابراهیم گفت سر پسرت را ببر چون تسلیم خداوند بود چون می دونست درش یک حکمتی وجود داره.

***************

سی دی خانواده بخش 1

نیروهای بازدارنده انسان را از هدفی که داره دور می کنه و  دو کار انجام می دن اول حس انسان را خراب می کنند و دوم اینکه کاری می کنند که دیده نشن. در مدل قلعه عقل گفتیم که وقتی می خوان وارد قلعه بشن با لباسهای مبدل وارد می شن که کسی متوجه اونها نشه.

این خیلی مهمه که وقتی من یه مشکلی دارم متوجه بشم که مشکلم چیه. وقتی بفهمی کجای کارت مشکل داره می تونی روی خودت کار کنی.

***************

آقای امین درمورد آموزگار و شاگرد صحبت می کنند و می گن هیچ وقت با کسی که با حرف شما مخالف هست به صورت تدافعی برخورد نکنید. یعنی نرید توی سینش و بگید تو داری اشتباه می کنی. چرا؟ چون اون شخص این را اصلاً از من نمی پذیره. چرا؟ چون بزرگترین چیزی که خداوند به انسان داده قدرت اختیار هست. هیچ کس زیر بار نمی ره که اختیارش را ازش بگیری.

می خوام برم سر کار به همسرم می گم. بهم می گه نه نمی شه بری. یه ماه نرو سر کار بگو باشه هر چی تو بگی. باور کنید اگه خودش نیومد بهتون بگه که خوب اگر که می خوای بری خوب برو.

حتی با بچه هامون هم می تونیم این ترفند را به کار ببریم. اگه تدافعی برخورد کنیم اونم لجبازی می کنه. ما به عنوان زن باید وزیر خوبی باشیم. اگر وزیر خوبی باشیم تصمیم گیری ها با ما هست. یه کسایی پس انداز کردن را تو این می بینند که سال به سال آرایشگاه نمی رن. توی خونه لباسهای پارشون را می پوشن. من یه زنم. من باید به خودم برسم.

***************

آقای امین می گن حسن خلق یکی از مهمترین چیزهایی هست که باید روش کار بکنیم. چون محبت جاذبه میاره. شما به هر کس محبت بکنید می تونید اون را به طرف خودتون بکشونینش. چه یه بچه کوچک یا یه آدم بزرگ باشه. حسن خلق اول با همسرم و بچه هام و بعد برای افراد دیگه. چرا؟ چون یک انسان را یک درخت مثال زدند که دارای ریشه هست و ریشه های اون درخت خانواده هست. چون انسان اگر ریشه نداشته باشه دچار مشکل می شه دچار ازهم پاشیدگی می شه. حتی اگر خیلی شاخ و برگ و میوه داشته باشه ولی ریشه خیلی مهم تر هست.

اگر زبان خوبی نداشته باشم زیباترین حرفها را از من نمی پذیرند.

***************

اگر من آرامش داشته باشم شوهر و بچه هام هم آرامش دارند. توی عمل سالم خیلی مثالها براش می زنند. مثلاً اگر خواهر من برای گرفتن یک وام احتیاج به سند خونه من داشته باشه. اگر قرار باشه من برای اینکه به خواهرم کمک کنم آرامش خودم و خانوادم را به هم بزنم پس بهتره که این کار را نکنم.

***************

وقتی که طوفان می شه ممکنه که شاخ و برگها بریزند، میوه ها بیفتن پایین ولی خیلی نادره که درخت از ریشه کنده بشه. اگر من مریض بشم اول شوهرم و بچه هام درگیر می شن. چون خواهرم هم مشکلات خودش را داره، مادرم هم مشکلات خودش را داره. پس من فقط باید اول خانواده خودم را در اولویت قرار بدم.

***************

 

 

پایان جلسه رأس ساعت 7 بعدازظهر

پیروز و سربلند باشید

نوع مطلب :
برچسب ها : دستور جلسات هفتگی،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 17 مرداد 1396 04:10 ق.ظ
Very shortly this site will be famous amid all blogging and site-building visitors,
due to it's good posts
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر