تبلیغات
هم قدم با عشق - گزارش جلسه مورخ 4/5/95
درباره وبلاگ

با سلام
این وبلاگ مربوط می شه به یکی از شعب کنگره 60 در شهر اصفهان که روی درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (تریاک، کراک، شیشه و ....) کار می کنه و درمان قطعی را برای مصرف کنندگان به ارمغان میاره.
جلسات ما روزهای دوشنبه راس ساعت 4 بعدازظهر در شعبه سلمان فارسی کنگره 60 واقع در خیابان جی، کوچه اسلامی برگزار می شه.
ما همسفران مسافرانی هستیم که سفر خودشون را از ظلمت اعتیاد به طرف روشنایی و سلامتی آغاز کردند. اگر شما هم مصرف کننده مواد مخدر دارید می تونید به این حلقه متصل بشید.
منتظر دیدار شما هستیم.
لژیون هم قدم با عشق
مدیر وبلاگ : neda a
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
هم قدم با عشق
پنجشنبه 6 آبان 1395 :: نویسنده : neda a       

به نام خدا

 

جلسه مورخ 4/5/95 با حضور گرم همسفران با دستور جلسه وادی پنجم به استادی سرکار خانم مینا رأس ساعت 5:30 بعدازظهر روز دوشنبه آغاز به کار نمود.

***********************

خلاصه سخنان استاد:

من خیلی خوب حرف می زنم ولی ممکنه خیلی وقتا نتونم حرفای خودم را عملی کنم. عالمی که علمی را داشته باشه ولی موثر نباشه و نتونه درمورد خودش به اجرا دربیاره به هیچ دردی نمی خوره.

تنها راهی که بتونیم ما به آرامش برسیم تزکیه و پالایش هست.

همه افراد دنبال رسیدن به حال خوش هستند. حتی مصرف کننده ها برای رسیدن به حال خوش مصرف می کنند. هر کسی یه جوری حالش خوب می شه یکی با غیبت کردن یکی با درس خوندن. دقیقا مثل همون استخر هست که ما هم می تونیم با آب فاضلاب اونو پر کنیم و هم با آب زلال و پاک.

***********************


اولین قدم برای تزکیه و پالایش برگشت از ضد ارزشها هست.

1- برگشت از ضدارزشها

در مرحله اول خودمون حس می کنیم که کاری که می کنیم درسته یا غلط. در لحظه اول عقل نهیب می زنه که این کاری که داری انجام می دی غلطه. ولی بعد نفس دست به کار می شه و ما را گمراه می کنه و اون کار زشت را به نظر ما زیبا جلوه می ده.

ضد ارزشها چی هستند؟ ضد قوانین الهی. چرا می گه دروغ نگو؟ چقدر باید نگران باشم که دروغ من فاش نشه. خوب این حال خوش را از من می گیره. حالا توی همه مسائل هم همینطوره. رشوه گرفتن، غیبت کردن، پیمان شکنی و ... . وقتی ما پای سفره عقد می شینیم داریم یک تعهدی می بندیم، داریم یک پیمان می بندیم. وقتی من دارم تعهد می دم به طرف مقابل باید روش بایستم. نباید خیانت کنم به اون عهد و پیمان.

همین که من دخالت بکنم به حریم شخصی دیگران یا به اون شخص بگم چرا این لباس را پوشیدی؟ اینها میشه تجاز کردن به حریم شخصی دیگران. یا اینکه برم سر گوشی مسافرم. شما اصلاً فرض را بر این بذارید که چیزی توی جیب مسافرتون هم باشه. همه اینها حال خوش من را از من می گیره.

برگشت از ضد ارزشها یکی از مهمترین آیتم های وادی پنجم هست که اگر بهش عمل کنیم به حال خوش می رسیم.

***********************

2- خودداری

وقتی می خواهیم کاری را انجام بدیم و از درستی و نادرستی اون مطمئن نیستیم اون کار را انجام ندیم. این میشه خودداری.

***********************

3- قناعت

ما باید از طبیعت الهام بگیریم. آقای مهندس درخت خرما را مثال می زنن. این درخت با شورترین آب و توی بدترین شرایط بهترین میوه را می ده که می تونه به عنوان غذا استفاده بشه.

منم می تونم از امکاناتی که دارم بهترین استفاده را بکنم. و همینطور می تونم همیش ناله کنم و همش بگم ما که خونمون کوچیکه ما که نداریم و .... یا اینکه می تونم بگم خدا را شکر که این خونه را دارم. قناعت کردن یعنی اینکه از چیزهایی که دارم لذت ببرم. روی درآمدی که دارم برنامه ریزی کنم.

توی کنگره خیلی تاکید می کنند روی استحکام پایه های مالی به خاطر اینکه ما روزی مجبور نباشیم دستمون را جلوی کسی دراز کنیم. کار کردن و تحصیل کردن می تونه به من قدرت بده چون می تونم از این فنی که بلدم استفاده کنم.

***********************

4- صبر

ما وقتی صبر می کنیم که یک گوی طلایی را از اون ته می بینیم و دلمون می خواد بهش برسیم و به خاطر اون مسئله صبر می کنیم. من وقتی وارد کنگره شدم بهم گفتند 11 ماه زمان می بره تا مسافرت به درمان برسه. و من باید صبر می کردم و در صبرم بی صبری نکنم. باید به مسافرمون زمان بدیم. مسافر اگر گریز می زنه البته از یه ریز زدن خیلی بهتره.

***********************

5- تجسس، قضاوت و غیبت

یه وقتایی میام یه آدم را قضاوت می کنم و درموردش حکم صادر می کنم. چون فقط در امورد اون شخص چیزهایی را می دونم که دیدم. خیلی وقتها خیلی افراد را قضاوت کردیم و بعد فهمیدیم که اشتباه کردیم. برای خودمون قضاوت می کنیم و حکم صادر می کنیم مثل یک قاضی. آقای مهندس می گن این دیواری که از قضاوت و غیبت که درست کردی و بردی بالا یک روزی روی سر خودت خراب می شه. باید بدونیم که اگر دیگران را قضاوت کردیم یک جایی درمورد ما قضاوت می شه.

***********************

سی دی نقش همسفر

ما میایم به کنگره تا حال خودمون خوب بشه و نباید فکر کنیم که مثل لاستیک زاپاس هستیم چون این باعث می شه از آموزشها استفاده نکنیم. قبلاً توی جشنواره های فیلم فقط به نقش اول فیلم جایزه می دادند ولی بعد تصمیم گرفتند که به نقش مکمل هم جایزه بدند. چرا؟ چون نقش مکمل در مقابل نقش اصلی وقتی خوب بازی کنه خیلی می تونه تأثیر بذاره روی نقش اصلی فیلم.

خیلی از همسفرا هستند که باعث خراب شدن سفر مسافرشون می شن. چرا؟ چون آموزش نگرفتند. مهمترین مطلب اینکه به عنوان همسفر نقش خودمون را جدی بگیریم. یعنی بدونم که چقدر نقش دارم توی رهایی مسافرم. این خیلی مهمه که من این را درک بکنم. یه وقتایی با کوچکترین چیزی به هم نریزم. این که حال مسافرم را خراب می کنم باعث می شم در سفر مسافرم اخلال ایجاد بشه. خیلی راحت شروع می کنیم به داد و بیداد کردن. این خیلی اشتباهه. حواسمون جمع باشه.

درسته که من میام کنگره که آموزش بگیرم و حالم خوب بشه ولی من به عنوان یک زن خیلی می تونم روی حال خوبی اعضای خونه تأثیر داشته باشم. اگر من خوب باشم همه اعضای خونه هم خوب هستند.

***********************

من همسفر دارم میام کنگره فقط و فقط برای اینکه خودم آموزش بگیرم. چون اون داره راه خودش را می ره و یه جایی حالش خوب می شه و از ما سبقت می گیره. اگه تونستیم بهش برسیم برد با ماست.

عاشق و معشوقهایی که به شکست می رسند به خاطر اینه که وقتی اون حالش بده اون طرفم حالش بد می شه یکی باید باشه این وسط که اون یکی را جمع کنه. حالش را خوب کنه.

***********************

آقای امین می گن وقتی من اومدم کنگره کسی برای من تره هم خورد نمی کرد ولی رفته رفته وقتی علم و دانشم را بردم بالا اونها هم متوجه شدند که من درکشون می کنم منو بین خودشون قبول کردند.

ما میام به کنگره برای چی؟ برای اینکه به آرامش برسیم. برای اینکه به تعادل برسیم. برای اینکه حس خوبی داشته باشیم. ما به خاطر هیچ کسی به کنگره نمیایم.

***********************

چرا من یه وقتایی حال مسافرم را خراب می کنم؟ به خاطر اینکه خودم خودم را قبول ندارم. وقتی آموزشها را می گیرم وقتی با ترس و ناامیدی و اضطراب آشنا می شم می تونم خودم روی خودم کار کنم.

وقتی یک پرستار می تونه به بیمارش کمک کنه که تواناییش را داشته باشه. نقش یک همسفر هم در کنگره با همین عنوانه. باید بتونم آموزشها را بگیرم که در جای خودش به کار ببندم.

***********************

آقای امین می گن کنگره هدف من نیست قراره من را به اهدافم برسونه. هدفم چی هست. هدف من فقط و فقط آرامشه. چه چیزی من را به هدفم می رسونه. اینه که بیام اینجا آموزش بگیرم و آموزشها را عملی کنم.

هر وقت که من حرفی را می زنم و خیلی به دل شما می شینه بدونید که من دارم اون کار را می کنم. اگر من اون کار را انجام ندم رهجو هم نمی تونه اون کار را انجام بده.

***********************

پایان جلسه رأس ساعت 7 بعدازظهر

پیروز و سربلند باشید

نوع مطلب :
برچسب ها : دستور جلسات هفتگی،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 26 شهریور 1396 12:09 ق.ظ
I was suggested this blog by my cousin. I am not sure whether this post is written by him
as nobody else know such detailed about my difficulty. You're amazing!
Thanks!
سه شنبه 17 مرداد 1396 10:45 ق.ظ
Someone essentially help to make seriously posts I would state.
That is the very first time I frequented your website page and to this point?
I surprised with the analysis you made to create this particular post extraordinary.
Wonderful job!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر