تبلیغات
هم قدم با عشق - گزارش جلسه مورخ 95/3/17
درباره وبلاگ

با سلام
این وبلاگ مربوط می شه به یکی از شعب کنگره 60 در شهر اصفهان که روی درمان اعتیاد به انواع مواد مخدر (تریاک، کراک، شیشه و ....) کار می کنه و درمان قطعی را برای مصرف کنندگان به ارمغان میاره.
جلسات ما روزهای دوشنبه راس ساعت 4 بعدازظهر در شعبه سلمان فارسی کنگره 60 واقع در خیابان جی، کوچه اسلامی برگزار می شه.
ما همسفران مسافرانی هستیم که سفر خودشون را از ظلمت اعتیاد به طرف روشنایی و سلامتی آغاز کردند. اگر شما هم مصرف کننده مواد مخدر دارید می تونید به این حلقه متصل بشید.
منتظر دیدار شما هستیم.
لژیون هم قدم با عشق
مدیر وبلاگ : neda a
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
هم قدم با عشق
پنجشنبه 20 خرداد 1395 :: نویسنده : neda a       

به نام قدرت مطلق

جلسه مورخ 17/3/95 راس ساعت 5:30 بعدازظهر با حضور گرم جمعی از همسفران با موضوع «وادی پنجم» به استادی خانم مینا کیوانداریان برگزار شد.

***************

خلاصه سخنان استاد:

در ماه رمضان قراره که جسممون پالایش بشه  و به کبدمون استراحت بدیم، به معدمون استراحت بدیم و از نظر جهان بینی وقتی روزه می گیریم دیگه دروغ نمی گیم، غیبت نمی کنیم.

روش DST در ماه مبارک رمضان توسط آقای مهندس دژاکام کشف شد. چون ایشون تصمیم گرفتند روزه بگیرند و مجبور شدند به مصرف موادشون نظم بدندو بعد کم کم موادشون را کم کردند. برای همین این ماه برای کنگره خیلی مهم و قابل توجه هست.

نفس ما قراره که در این ماه تصفیه بشه و از هر آلودگی و بدی پاک می شه.

***************

در سه وادی اول همش از خودمون گفتیم. گفتیم باید بشینیم فکر کنیم و گفتیم هر کاری کردم خودم برای خودم کردم و از هیچ کسی هیچ انتظاری نباید داشته باشم. و در وادی چهارم هم گفتیم در مسائل حیاتی که تصمیم گیرنده خودت هستی نمی تونی مسائل را به خدا بسپاری.

در وادی پنجم می گه تفکراتت را کردی. حالا شب تا صبح بشین یه جا فکر کن و به نتایجی خوبی هم برس ولی تا وارد عمل نشی هیچ فایده ای نداره.

***************


وقتی که به هر چیزی نگاه می کنیم مثلاً به یه درخت نگاه می کنیم فقط تنه و ساقه ها و برگهاش را می بینیم. ریشه هاش را نمی تونیم ببینیم. اگه از داخل پوک شده باشه، نمی تونیم ببینیم.

انسان هم همینطوره وقتی بهش نگاه می کنیم فقط صور آشکارش را می تونیم ببینیم. ولی در درون انسان چیزهایی هست که فعلا قابل دیدن نیست.

***************

ما همزمان در سه جهان زندگی می کنیم.

1-     جهان خاکی

2-    جهان خواب . مثلاً خواب می بینم بچم بزرگ شده و یه وقتایی آنقدر مشهوده که کاملاً قابل لمسه. یه وقتایی بیدار می شیم و فکر می کنیم خوابی ندیدیم ولی اینطور نیست ما خوابهامون را فراموش کردیم.

3-     جهان ذهن. توی ذهنمون هر چیزی را می تونیم تجسم کنیم.

***************

هر کاری که می خوام بکنیم اول توی ذهنمون مجسم می کنیم. می خوایم زنگ بزنم شوهرم بیاد دنبالم. توی ذهنم فکر می کنم الان زنگ بزنم؟ الان سر کار نیست؟ ماشین داره؟ و بعد به اجرا درمیاریم

***************

تو خونه نشتیم و فکر می کنیم به خورشت بادمجان. می تونم توی ذهنم آمادش کنم و بگذارمش روی میز ناهارخوری.

ولی باید بلند شم. باید برم بادمجونشو بخرم و کارهای بعدیش را انجام بدم ولی تا زمانی که فقط درمورد خورشت بادمجان فکر کنم هیچ اتفاقی نمی افته.

فقط فکر کنم که دیگه به مسافرم گیر ندم ولی در عمل هیچ کاری انجام ندم. هیچ فایده ای نداره.

چه فایده ای داره که من بیام اینجا؟ راهنمام بهم بگه سکوت کن به مسافرت گیر نده. تو باید تغییر بکنی. چرا میگن بال پرواز؟ ما یه نقش مهمی توی درمان اعتیاد داریم. درسته که برای آرامش خودمون میایم ولی اولویت اول کنگره درمان اعتیاد هست. مسافر من بخشی از زندگی من هست تا اون به آرامش نرسه من هم به آرامش نمی رسم.

منم باید یه تغییری بکنم وقتی اون این همه تغییر کرده. مسافر می گه تو هم این راه را داری میری و میای. اون وقتی ببینه من تغییر کردم، انگیزه بیشتری پیدا می کنه.

پس انشاء الله سعی کنیم آموزشها را عملی کنیم. فقط در حد خوندن و یاد گرفتن نباشه.

***************

ممکنه من خیلی چیزها را مجسم کنم ولی واقعا عملی نباشه. ولی ساختارهایی که در ذهنمون میاریم و عملی هست براش تلاش کنیم تا بهش برسیم. با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمی شه.

***************

اولین قدم برای تزکیه و پالایش اینه که باید فکر سالمی داشته باشیم. همیشه بعد خوب قضیه را ببینم. اگه یه مصرف کننده دارم و سر کار نمی ره باید امیدوار باشم و بدونم وقتی که درمان بشه حتما سر کار هم می ره.

مثلاً می گم خونم خرابست. می تونم بگم خداروشکر که این خونه را دارم و اجاره نشین نیستم.

دیدید زمانی که منتظر مسافرتون هستید وقتی فکر سالمی داشته باشید می تونید بگید حتماً جایی کاری براش پیش اومده و وقتی بیاد بهش می گم خسته نباشی. پس وقتی فکر سالمی داشته باشم گفتارمم سالم می شه.

وقتی افکار و گفتارم سالم باشه خواه ناخواه باعث می شه که کردار من هم سالم باشه. این سه اصل خیلی اصول مهمی هستند. (پندار سالم، گفتار سالم و عمل سالم)

***************

اینجا درمورد عالم بی عمل صحبت می کنه. کسی که می دونه خورشت سبزی چطوری درست می شه و همت اینکه بلند بشه و درست بکنه را نداره. مانند مردی که هزاران سکه داره و دلش نمیاد حتی یک سکش را هم خرج کنه و از گرسنگی می میره.

یک آب برای اینکه تصفیه بشه باید تمام میکروباش گرفته بشه. انسان هم برای اینکه به سلامت برسه باید تزکیه و پالایش درش انجام بگیره. تزکیه و پالایش چطوری انجام می شه؟ باید از ضد ارزشها دوری کنیم.

هفت آیتمی که در وادی پنجم هست را اگر عملی کنیم قطعاً توی زندگی موفق خواهیم بود.

***************

1-     دوری از ضد ارزشها

کاری که می دونیم کار اشتباهی هست را انجام ندیم. من خودم توی لحظه متوجه می شم که چه کاری درسته و چه کاری نادرسته. ضد ارزش خیلی راحته تشخیصش. مگر کسانی که در نفس اماره باشن.

***************

2-     خودداری

یه وقت خواهرم یا برادرم میاد به من می گه سند خونت را بیار بذار گرو تا من وام بگیرم. من نمیدنم این کار درسته یا نادرست؟ پس اون کار را انجام نمیدم. و از انجام اون عمل خودداری می کنم.

***************

3-     قناعت

قناعت این نیست که من هیچی نخورم، برای بچم هیچی نخرم. اینه که اگر من یک مانتو دارم و می تونم از این مانتو استفاده کنم و اون مانتو تمیزه و قابل پوشیدنه نمیرم یک مانتو دیگه بخرم.

مثلاً به جای اینکه برم 5 جفت کفش ارزون قیمت بخرم میرم یک جفت کفش خوب می خرم و اونو میتونم بیشتر ازش استفاده کنم . این خودش یک جور قناعت کردنه.

اگر قناعت نکنی اگر جایی گیر افتادی باید بری به دیگران رو بندازی. بعضیها در لحظه هرچی که دارن را می خورند. زندگی خیلی بالا و پایین داره ما باید پس انداز داشته باشیم. باید قناعت کنیم. مخصوصا ما خانمهای خونه باید حتما حتما حتما یک پس انداز برای خودمون داشته باشیم (هرچند کم).

***************

4- صبر

یک گندم را وقتی می کاریم بلافاصله گندم می ده؟ بلافاصله می تونیم برداشت کنیم؟ نه

یه زمانی طول می کشه و در این طول این زمان نیاز به مراقبت داره تا به جایی برسه که برداشتش کرد.

اگر می خواهیم به هرچیزی دست پیدا کنیم باید صبرش درونمون وجود داشته باشیم.

چیزی که توی کنگره خیلی گفته می شه اینه که در صبرمون بی صبری نکنیم. یعنی مرتب نگیم پس چرا مسافرم رها نمی شه. پس مگه نگفتن 11 ماه طول می کشه؟

اگر من به کنگره اعتقاد و ایمان دارم باید صبر پیشه کنم و در مدت این زمان بتونم عیبهای خودم را بشناسم و اونها را برطرف کنم و مسافرم را رها کنم.

***************

5- تجسس، قضاوت، غیبت

قاضی کارش قضاوت کردن هست و بابت این کار حقوق دریافت می کنه و اینکه علمشو داره و درسشو خونده.

یه وقتایی می شینیم اون بالا و شروع می کنیم به قضاوت کردن. در صورتی که هیچ وقت جای اون طرف نبودیم. نمی دونیم یه مادر شب تا صبح چقدر بیدار می شه و چقدر اذیت می شه. بعد می گیم فلانی تا ساعت 11 می خوابه! وای خوبه می تونی! به کارات می رسی!

و آقای مهندس می گن یه جایی که آوار روی سرت خراب می شه. یعنی چی؟ یعنی همون شرایط برات پیش می یاد. تو همون جایگاه قرار می گیری. و می بینی که ای بابا من هم همون اتفاقات برام افتاد و بقیه می شینن درموردت قضاوت می کنن.

اجازه به خودمون ندیم که اینقدر راحت درمورد دیگران قضاوت کنیم.

فلانی می تونه به من کمک کنه اگه بخوادا! ولی نمی کنه! ولی ما از کجا می دونیم. شاید خیلیا صورتشون را با سیلی سرخ می کنن. شاید شرایطی داره که ما نمی دونیم و ازش خبر نداریم.

***************

پایان

راس ساعت 7 بعدازظهر

***************

دستور جلسه هفته آینده سی دی باران رحمت از آقای مهندس دژاکام

پاینده و پیروز باشید

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 1 اردیبهشت 1396 03:19 ب.ظ
It's really very difficult in this full of activity life to listen news
on TV, therefore I just use internet for that reason, and obtain the most recent
news.
پنجشنبه 20 خرداد 1395 01:06 ب.ظ
سلامممممم نفسممممممممممم
خوبی عزیزممممممممم
وبت خیلی خوب بووووووووود خیلی
میخواستم بیای به وب منم سایت سر بزنی و با هم تبادل لینک داشته باشیم
می بینمت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر